banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

CHP'li belediyede büyük kriz!

banner1357

İzmir'in Menemen ilçesinde CHP'den belediye başkanı seçilen Serdar Aksoy, CHP'li eski belediye başkanına tepki gösterdi. Aksoy, seçimden 3 gün önce 284 kişinin işe alınması hakkında 'Belediyecilik yapmıyorsunuzdur.' dedi. 

SİYASET 19.04.2019, 17:08
CHP'li belediyede büyük kriz!
banner1353
banner1375

İzmir'in Menemen ilçesinde eski belediye başkanı Tahir Şahin ile yeni belediye başkanı Serdar Aksoy arasında seçimlerden sonra başlayan tartışma devam ediyor. 

CHP'nin yeni belediye başkanı Serdar Aksoy, düzenlediği basın toplantısında CHP'nin eski belediye başkanı hakkında sert konuştu. Aksoy yaptığı açıklamda, 'Ben isim vermiyorum. Ali, Veli, Hasan, Hüseyin demem. Kim yetkiliyse, imzayı kim attıysa benim sözüm onadır. Sayıştay raporu bellidir. Yapılması gerekenler bellidir. Yapmama durumunda sorumlu kim? Yönetimdir. Önemli olan halkımıza ait malların geri alınmasıdır.' ifadelerini kullandı. 

Menemen Belediyespor

Yeni başkan Aksoy, Menemen Belediyespor üzerinden belediyenin kaynaklarının kulübe aktarıldığını iddia ederek, 176 gayrimenkulün usulsüz olarak Menemen Belediyespor'a geçirildiğini iddia etti. Aksoy konuyla ilgili 'Menemen Belediyespor'un belediyeden ayrılmasına ve sonrasında yaşanan sürece tepki göstererek, Menemen Belediyesine ait 176 gayrimenkulün hukuksuz olarak kulübe geçtiğini belirtti. Aksoy, "Tüm bu gayrimenkulleri geri alacağız. Bu gayrimenkuller üstünden şu anda belediyemize 5 milyon liranın üstünde borç vardır' dedi.

3 gün kala 284 personel alımı

Seçimlere 3 gün kala belediyeye 284 personel alındığını belirten Aksoy, 'Bir belediyenin personeline bütçesinde ödeyebileceği oran yüzde 30. Üstü için izin almak gerekiyor. Aşılırsa ne olur? Aşılırsa belediye başkanına zimmet çıkar. Mahkemede belediye başkanından kamuya ait olan paranın buraya usulsüz verilmesinden dolayı bu para tahsis edilir. Bizim Sayıştay ve bilirkişi raporunda bütçemizin yüzde 38 civarında olması gereken personel giderleri yüzde 93'tür. Bu durum şunu gösteriyor; sen iş yapma, makamına otur. Çay ve kahve iç. Sadece çalışanların parasını ver ve hiçbir şey yapma. Bizim burada ivedi bir şekilde bir şeye karar vermemiz gerekiyor. Bununla ilgili arkadaşlarımızla ve genel başkan ve genel merkezimiz ile görüşerek belli kararlar almak zorunluluğu doğmuştur. Belediyemiz tarafından 28 Mart 2019 tarihinde, seçimlerden 3 gün önce 284 geçici işçi alındı. Bir günde, seçimlere 3 gün kala. Herhangi bir şey söylemek istemiyorum. Hukuk karşısında gerekli cezalar verilir. Seçimlere 3 gün kala imza atanlar hukuk karşısında gerekli hesabı verecektir. Siz 300 kişilik yere bin 100 kişi koyarsanız belediyecilik yapmıyorsunuzdur. Adım atamayacak hale gelmişsinizdir. Burada zimmet çıkıyor. Burada hukuka aykırılık, kanunsuzluk, görevi kötüye kullanma var. Bunlarla ilgili Ticaret Kanunu'ndaki hususları da göz önünde bulundurarak önceki yönetim hakkında gereğini yerine getireceğiz. 284 arkadaşımızın içinde 14-15 arkadaşımız var. Yıllardır Menemen'e hizmet etmiş olanlar vardır. O 14- 15 arkadaşlarım emek vermiş insanlar. Onlar görevlerine devam edecekler. Değerli arkadaşlarım, yüzde 30'dan yüzde 93'e kadar çıkmış bir orandan bahsediyoruz. Diğer arkadaşlarımız için Sayıştay'ın belirlediği şekilde gereğini yapmakla yükümlüyüz.' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 23 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:47
Öğle 12:52
İkindi 15:23
Akşam 17:47
Yatsı 19:10