Binali Yıldırım'ın İmamoğlu'yla ortak yayını hakkında flaş gelişme!

AK Parti İstanbul Büyükşehir adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir adayı Ekrem İmamoğlu arasındaki televizyon yayın için Binali Yıldırım'ın moderatör olmasını istediği Uğur Dündar'dan çarpıcı açıklamalar geldi.

Binali Yıldırım'ın İmamoğlu'yla ortak yayını hakkında flaş gelişme!
banner1314

23 Haziran seçimlerine sayılı günler kala gözler, AK Parti İstanbul Büyükşehir adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir adayı arasında yakında gerçekleşecek olan televizyon düellosuna çevrildi. İstanbul seçimleri için yapılan anketlerde başa baş sonuçların çıkmasından sonra erçekleşecek buluşma önem kazandı.

 İmamoğlu'nun davetini daha önce kabul eden Yıldırım, dün yaptığı açıklamayla gündemi bir kez daha hareketlendirdi. Yıldırım, Programı kimin yöneteceği konusu benim için fark etmez. Mesela tecrübeli olması bakımından Uğur Dündar'ı tercih ederim" ifadelerini kullandı.

Adil olacağımdan kimseni kuşkusu olmasın

Binali Yıldırım'ın ismini ortaya attığı gazeteci Uğur Dündar'ın ne cevap vereceği merak konusuydu.  İndependent Türkçe'ye konuşan Dündar, tekliften duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Adil olacağımdan beni tanıyan ve takip eden kimsenin kuşkusu yoktur" diye yanıt verdi. Dündar, yayın hakkında şu sözleri kullandı:

"Türkiye'de iki lider arasındaki son canlı yayın tartışması 2002 seçimlerinden hemen önce, en yüksek oyu alacağı anketlerde ortaya çıkan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal arasında gerçekleşmişti ve onu ben yönetmiştim. Yayından sonra her iki lider bana içtenlikle teşekkür etmişlerdi. O yayının son derece dürüst ve adil bir yayın olduğu iki liderin de ortak görüşüydü."

Dündar, "Ben yarım asırdır televizyonculuk yapıyorum, yıllarca TRT'de çalıştım. 1990'larda da siyasi parti liderlerinin katıldığı açık oturumları ben yönetirdim" dedi. 

TRT stüdyolarını önerdi

Programın bir stüdyoda yapılması fikrine destek veren Dündar, "Tabii ki bir ortak yayın düşünülmeli. Örneğin TRT İstanbul Televizyonu'nun stüdyoları kullanılabilir ve isteyen kanallar ortak yayınla bu programı seyircilerine yansıtabilir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300