Hilas Otel

Çelik İnşaat

Belediyede müdürlerin makam araçlarını kaldırdı!

Amasya'nın MHP'li başkanı Mehmet Sarı, seçimlerden önce verdiği sözü yerine getirdi. Sarı, belediyedeki tüm müdürlerin makam araçlarını kaldırdı. 

Belediyede müdürlerin makam araçlarını kaldırdı!

3 Nisan günü mazbatasını alan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ilk olarak makam kapısını kaldırtmıştı. Sarı, kapıyı kaldırmasının ardından belediyedeki tüm müdürlerin makam araçlarını da kaldırdı.

Sarı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 'Bizim makam odamızın kapısı olmayacak dedik, huzurunuzda kapıyı söktük. İlk cuma vatandaşlarımızla buluşacağız dedik, 5 bin kişiyle yemek yedik. Biz, makam araçları kullanılmayacak dedik, hiç kimse belediyenin aracıyla evine gidemeyecek diye bir vaadimiz vardı. Bugün araçlarımızı topladık, arkadaşlarımıza konuyu anlattık, ulaştırma birimine teslim edilmesini istedik. Birkaç gün sonra da araçlarımızla ilgili ne yapacağımızı, satacağımızı veya diğer işlerde kullanacağımızı size beyan edeceğiz.' ifadelerini kullanırken, toplamda 15 aracın kaldırıldığını ifade etti.

Aylık masraf 10 bin TL

Belediyedeki müdürlerin makam araçlarının aylık masrafının 10 bin TL olduğunu belirten Sarı, 'Sadece bir hizmet aracımız olacak, arkadaşlarımızın işi olduğunda onu alıp kullanacak, bir tane de belediye başkanlığı makamının aracı var, temsiliyet açısından, onun da evin önünde durması yasak. Belediyenin hiçbir aracı, makamı mevkisi ne olursa olsun, hiç kimsenin evinin önünde durmayacak. Amasya'nın bir ucunda bir ucu 8 kilometre, belediyemiz ortada 4 kilometre. Sabahları zabıta müdürümüz gelirken sokaklar düzgün mü ona bakacak, temizlik işleri müdürümüz sokaklar temiz mi ona bakacak, fen işleri müdürümüz yapılacak bir iş varsa onu tespit edecek. Bunun yanında vatandaşlarla selamlaşarak gelecekler ve vatandaştan kopuk olamayacaklar..' dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 14:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil
Kamil - 2 hafta Önce

İnşAllah bu ısrafları bütün başkanları yapar bu anlamlı davranıştan dolayı sizi tebrik ediyorum

İsa kocakaya
İsa kocakaya - 2 hafta Önce

Gerçekten etkilendim bunu devletin her kademesinde olmasını isterdim teşekürler başkan saygılar

!
! - 2 hafta Önce

Mehmet Sarı

SIRADAKİ HABER