Cü’de Akademik Yükselme Töreni Düzenlendi

Cumhuriyet Üniversitesi’nde (CÜ) ‘Akademik yükselme töreni’ düzenlendi.CÜ Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık; “ Bu mutlu günde sayılarıyla varlıklarıyla üniversitemizin gücüne güç...

Cü’de Akademik Yükselme Töreni Düzenlendi
banner1314
Cumhuriyet Üniversitesi’nde (CÜ) ‘Akademik yükselme töreni’ düzenlendi.

CÜ Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık; “ Bu mutlu günde sayılarıyla varlıklarıyla üniversitemizin gücüne güç katacak doktor, doçent arkadaşlarımızın cübbelerini giydirme onuru yaşayacağız. Şuanda üniversitemizde 198 profesör, 144 doçent ve 402 yardımcı doçent olmak üzere 744 tane öğretim üyesi mevcuttur. Akademik personelimizin sayısı bin 243 toplam akademik ve idari personel sayısı da 3 bin 300 civarında bu arkadaşlarımız bu sayıların oluşmasında varlıklarıyla, katkılarıyla büyük etki yaptılar” dedi.

Cumhuriyet Üniversitesi’nin öğrenci sayısı hakkında da bilgi veren Kocacık üniversitenin öğrenci sayısının 45 bin 600 öğrenci olduğunu söyledi ve bu rakamı Türkiye genelinde Cumhuriyet Üniversitesi’nin en büyük 18’inci üniversite olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Sivas Valisi Alim Barut ve CÜ Rektörü Faruk Kocacık 45 profesör, 63 doçent ve 163 yardımcı doçentin cübbelerini giydirerek belgelerini takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308