doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Sinovac Duyurdu! Yeni Varyanta Yeni Aşı

Sinovac-Duyurdu!-Yeni-Varyanta-Yeni-Aşı
Daha Fazla Göster

Sinovac Duyurdu! Yeni Varyanta Yeni Aşı Pandemi sürecinde çıkan aşılarda virüsün mütasyona uğramasıyla beraber yeniden uyarlanmaya başlandı.

Çinli aşı firması Sinovac’ın Medikal Direktörü Yongjun Gao da Covid-19’un yeni varyantlarına karşı aşı geliştirme çalışmalarında sona geldiklerini söyledi. Gao, “Sinovac firması şu an Delta ve Gama varyantlarına karşı aşı geliştirmektedir. Şu an geliştirilen aşı ile ilgili Ar-Ge çalışmalarımız bitmiş durumdadır. Klinik araştırması için Çin’in ilgili makamlarına başvuru yapmış durumdayız” dedi.
Sinovac Medikal Direktörü Yongjun Gao, geliştirdikleri yeni aşıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Gao, firma tarafından üretilen Coronavac aşısında geleneksel inaktif aşı teknolojisinin kullanıldığını anımsattı.

Sinovac firmasının uzun zamandır virüsün yeni varyantlarını takip ettiğini ifade eden Gao, “Sinovac firması şu an Delta ve Gama varyantlarına karşı aşı geliştirmekte. Geliştirilen aşı ile ilgili Ar-Ge çalışmalarımız bitmiş durumdadır. Klinik araştırması için Çin’in ilgili makamlarına başvuru yapmış durumdayız. Ayrıca mevcut Coronavac aşımız şu an yaygın olan virüsün varyantlarına karşı da koruyuculuğunu göstermektedir. Şili ve Çin’deki elde ettiğimiz verilerde, Sinovac firmasının geliştirdiği Coronavac aşısının çeşitli varyantlara karşı koruyuculuğu kanıtlamaktadır” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir