Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, esnafın artan masraflar ve sürekli zamlar nedeniyle büyük zorluklar yaşadığını belirterek, sigaradaki düşen kar marjını protesto etme kararı aldıklarını açıkladı.

Dündar, "Her geçen gün maliyetlerimiz yükseliyor ve arka arkaya gelen zamlar bizi ciddi bir çıkmaza soktu. Ülkenin en büyük 3. sigara tedarikçisi olan British American Tobacco'nun (BAT) son politikasıyla sigaradaki kar marjımız yüzde 4,71'den yüzde 3,68'e düştü. Bu haksızlığa karşı durmak için, BAT'nin Kent Drange Blue ürününü satmayarak, şirketin bu kararını protesto ediyoruz" şeklinde konuştu.

SİGARA FİYATLARINI ETKİLER Mİ?

İşletmeler için kötü haber! İhbar eden vatandaşlara para ödenecek İşletmeler için kötü haber! İhbar eden vatandaşlara para ödenecek

Elips Haber’den Deniz Dalgıç’a konuşan Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, Türkiye genelinde esnafların bu protestoya katıldığını belirterek, “Ülke genelindeki bütün derneklerimizden kararımıza katılan esnaf sayısı artarak devam ediyor. Zaten çok düşük kâr marjları ile çalışan biz tekel bayileri ve küçük işletmeleri daha da zora sokan bu uygulamadan, BAT geri adım atana dek protestomuza kararlılıkla devam edeceğimizi bilmelerini isteriz” diye konuştu.

TÜM ÜRÜNLERİ KALDIRACAĞIZ

Artan giderlerine ve yapılan zamlara dikkat çeken Dündar, “Her geçen gün artan giderlerimiz ve sürekli gelen zamlar ile bayiler olarak iyice çıkmaza girdik. BAT firmasından beklentimiz, alınan bu yanlış karardan vazgeçmeleridir. Şirketin, biz esnaflara hitap ederken kullandığı ‘Değerli iş ortağımız’ deyişinin anlamlı ve samimi olması için aldığı kararlarda biz iş ortaklarını da koruyacak şekilde olmasını beklemekteyiz. Aksi takdirde bizler bu sözde ‘iş ortaklığından’ vazgeçip, protestomuzu BAT firmasına ait tüm ürünleri raflarımızdan kaldırarak devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.