Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan geçtiğimiz dönemde Aile hekimlerinin raporla reçete yazabileceğini duyurmuştu. O ilaçların sayısı arttırıldı ve 1858'e çıkartıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, vatandaşların SMS yoluyla ilaçlar hakkında bilgilendirileceğine de vurgu yaptı.

Güneş yanıklarına nasıl müdahale edilmeli? Uzmanlardan öneriler Güneş yanıklarına nasıl müdahale edilmeli? Uzmanlardan öneriler

Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı yeni düzenlemeye göre, artık aile hekimleri raporla ilaç yazma yetkisine sahip olacak. Bu sayede düzenli olarak ilaç kullanan hastaların hastaneye gitmesine gerek kalmayacak. Bakan Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun açıklamasını paylaşarak, ''Aile hekimlerinin raporlu reçete edebileceği ilaç sayısının 1858' e çıkardık.'' dedi. SGK ilaçların listesini yayımladı.

Işıkhan X hesabından yaptığı paylaşımda, "Raporlu hastalarımızın ilaca erişimini kolaylaştırmak için yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz. Aile hekimlerinin raporlu reçete edebildiği ilaç sayısını 1.858’e çıkardık. Sosyal Güvenlik Kurumumuz’un vatandaşlarımıza atacağı SMS’ler ile hangi ilaçların bu kapsama dahil olacağını bilgilendireceğiz." ifadesini kullandı.

ALINTI: KAMUSONHABER

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMUSONHABER