doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Selçuk Bayraktar, Samsun’da Teknofest 2022’nin Nerede Yapılacağını Açıkladı

Selçuk-Bayraktar,-Samsun'da-Teknofest-2022'nin-Yapılacağı-Alanı-Açıklad11ı
Daha Fazla Göster

Selçuk Bayraktar, Samsun’da Teknofest 2022’nin Nerede Yapılacağını Açıkladı  Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Teknofest 2022’nin Çarşamba Havalimanı’nda yapılacağını açıkladı

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Samsun’da yapılacak “TEKNOFEST 2022” için ilk incelemelerde bulunarak, “Tüm gayretimiz, gençlerimizin geleceği için” dedi.

Selcuk Bayraktar Samsunda Teknofest 2022nin Nerede Yapilacagini Acikladi 1 Ana Manşet

İNCELEMELERDE BULUNDU
T3 Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST 2022 incelemeleri için sabah saatlerinde Samsun-Çarşamba Havalimanı’na indi. Burada beraberindeki heyetle birlikte havalimanında ve kulede incelemelerde bulunan Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST’in yapılacağı alanı inceledikten sonra açıklamalarda bulundu. Bayraktar, “Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve beraberimizdeki heyetle birlikte TEKNOFEST 2022 Samsun için ilk incelemelerimize başladık. TEKNOFEST’i havalimanında yapmayı düşünüyoruz. Yerleşimi, girişleri, çıkışları ve etkinlikleri konuşmak üzere buradayız. TEKNOFEST 2021 bittiği gün, TEKNOFEST 2022’nin hazırlıkları başlamıştı. Onlar da yoğun bir şekilde devam ediyor” diye konuştu.

Selcuk Bayraktar Samsunda Teknofest 2022nin Nerede Yapilacagini Acikladi 4 Ana Manşet

TÜM GAYRETLER GENÇLER İÇİN
Festivalde yapılacak çalışmalardan da bahseden Bayraktar, “Şimdiden sürprizleri söylemem mümkün değil. Zamanı gelince onları kamuoyu ile paylaşırız. TEKNOFEST’e geçen yıl 200 bin gencimiz başvurdu. 50 bin takım şeklinde başvuru oldu. Buradan yetişen öğrenciler sadece İHA’lar, SİHA’lar değil, teknolojinin tüm diğer sivil alanlarında, teknoloji yarışmalarının yüzde 90’ı neredeyse sivil diğer alanlarda biyomedikalden yapay zekaya akıllı ulaşımdan insanlık yararına teknolojilere kadar çok geniş bir yelpazede alanlarda bu yarışmalar yapılıyor. Orada çok daha büyük eserler yapacaklarını göreceğiz genç kardeşlerimizin. Biz de şimdiden TEKNOFEST 2022’yi kocaman bir ekip olarak, aile olarak çalışıyoruz. Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ev sahipleri olarak bunun yanında Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız da burada. Tüm gayretlerimiz onların geleceği için” şeklinde konuştu.

Selcuk Bayraktar Samsunda Teknofest 2022nin Nerede Yapilacagini Acikladi 3 Ana Manşet

Selçuk Bayraktar’a incelemeler sırasında ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ve şehrin idarecileri eşlik etti.

Bayraktar, havalimanındaki incelemelerin ardından şehrin yöneticileri ile bir toplantı yapacak ve SAMÜ Ballıca Kampüsü Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinde basın açıklamasında bulunacak.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir