doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Santral İçin Yasal Süre Yarın Doluyor! Samsun’da Çevreciler Mühür Bekliyor

samsunda-cevreciler-muhur-bekliyor-manset-2910
Daha Fazla Göster

Santral İçin Yasal Süre Yarın Doluyor! Samsun’da Çevreciler Mühür Bekliyor ÇARÇED Sözcüsü Murat Şenel, biyokütle enerji santrali ile ilgili yargı kararının ardından yasal sürenin yarın dolacağını aksi takdirde kanuni yollara başvuracaklarını söyledi

ÇARÇED Sözcüsü Murat Şenel, Çarşamba İlçesi’ndeki biyokütle enerji santrali ile ilgili yargı kararının ardından yasal sürenin yarın dolacağını belirterek, yetkili kurumların harekete geçmesi için çağrıda bulundu.

WhatsApp Image 2021 10 29 at 20.07.47 1 Ana Manşet

ÇAĞRIDA BULUNDU

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde biyokütle enerji santrali için ‘ÇED gerekli değildir’ kararının iptal edilmesinin ardından davacılar ve çevreciler, tesisin mühürlenmesini bekliyor. Yasal sürenin yarın dolacağını belirten Çarşamba Çevre ve Çiftçiler Deneği (ÇARÇED) Sözcüsü Murat Şenel, yetkili kurumların harekete geçmesi için çağrıda bulundu. Şenel, aksi halde kararı uygulamayanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

WhatsApp Image 2021 10 29 at 20.07.47 Ana Manşet

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ’

Samsun 3. İdare Mahkemesi’nin ‘ÇED gerekli değildir’ kararını bozmasının ardından 30 Eylül’de tesisin faaliyetinin durdurulması için ihtar çektiklerini kaydeden Şenel, “Yasal süre yarın doluyor. Onların da yasal süreci sonuna kadar kullanacağını biliyorduk. Duyumlarımıza göre işçilere çıkış vermişler. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Çarşamba Kaymakamlığı’na faaliyetin durdurulması yönünde yazı yazdığı konusunda bilgimiz var. Yarın mühürlenmezse, hiç vakit kaybetmeden kanuni yollara başvuracağız” dedi.

WhatsApp Image 2021 10 29 at 20.07.48 Ana Manşet

NÖBET TUTTULAR

Ayrıca önceki gece yöre sakinleri ile STK temsilcileri mühürleme kararının uygulanması için nöbet tutmaya başlamıştı.

Merve İLHAN