doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’un O Sorunları TBMM’de!

samsunun-o-sorunlari-tbmmde
Daha Fazla Göster

Samsun’un O Sorunları TBMM’de!  İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun’un sorunlarını TBMM kürsüsüne taşıdı

İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM’de yaptığı konuşmada Samsun’un sorunlarını dile getirdi.

WhatsApp Image 2021 11 04 at 20.09.55 Ana Manşet

ANNENİN FERYADI

Samsun Salıpazarı’nda bir annenin feryadını TBMM kürsüsüne taşıyan Bedri Yaşar Salıpazarı’ndaki annenin feryadını şu şekilde dile getirdi:

“Salıpazarı’nda yaşayan bir vatandaşımızın annesi diyor ki; Yağmur yağıyor sarı çizmeleri giyip geliyorsunuz. Salıpazarı’ndaki baraj bitmezse sizi Salıpazarı’na almayacağım. Doğalgaz gelmezse yine gelmeyin. Fındığın fiyatını 27-28 lira açıkladınız, ama biz 22-23 liraya fındığı satamıyoruz. Bunu düzeltmezseniz yine gelmeyin. Bizim Salıpazarı’nın balı çok meşhur, kestane balı meşhur, ama istediğimiz fiyatı tutturamıyoruz, onun için bu sorunları çözün. Baraj yapılsın, bizim de her yağmur yağdığında canımız avucumuzda gezmesin.”

KENEVİR ÇİFTÇİNİN ELİNDE KALDI

Konuşmasında Vezirköprülülerin kenevir sorununa da değinen Bedri Yaşar; Cumhurbaşkanı’nın kenevir ekimini destekleyeceklerini açıklamasının ardından Vezirköprülü çiftçilerinin kenevir ektiklerini ancak mahsullerinin ellerinde kaldığını söyledi. Bedri Yaşar kürsüden yetkililere seslenerek konuya ilişkin Toprak Mahsulleri Ofisi eliyle bir planlama yapılıp yapılmadığını sordu.

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir