doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’un Gururu Alpaslan Ayan Judo Federasyonu’nda

Samsun'un-Gururu-Alpaslan-Ayan-Judo-Federasyonu'nda
Daha Fazla Göster

Samsun’un Gururu Alpaslan Ayan Judo Federasyonu’nda Samsun’un gururu eski milli judocu Alpaslan Ayan, judo federasyonu yönetim kurulu üyeliğine seçildi

WhatsApp Image Spor

YENİLGİSİZ 15 YIL ŞAMPİYON
Türkiye Judo Federasyonu’nun seçimli genel kurul toplantısı, Ankara’da The Green Park Otel’de gerçekleştirildi. Federasyonun mevcut başkanı Sezer Huysuz ve Hüsamettin Çelik başkanlık için yarıştı. Oyların 127’sini alan Sezer güven tazeledi. Samsun’un yetiştirdiği ve 15 yıl boyunca girdiği karşılaşmalarda yenilmeyerek Türkiye şampiyonu olan milli judocu ve antrenör Alpaslan Ayan’da başkan Sezer Huysuz’un listesinde yer alarak, federasyon üyesi oldu.

SAMSUN İÇİN BÜYÜK ŞANS
Sporcu ve antrenör olarak Türk sporuna hizmet verdiğini, bu hizmeti federasyon yöneticisi olarak sürdürmenin gururunu yaşayacağını belirten Alpaslan Ayan,”Bize bu görevi layık gören başta federasyon başkanıma, spor yaşamımda hep yanımda olan DSİ personel ve DSİ Spor yönetim kuruluna, Samsun judo camiasına teşekkür ederim. Türk judosunun gelişmesi için elimden gelen gayreti göstereceğim” dedi.

ALPASLAN AYAN KİMDİR?
Samsunlu olan ve Samsun DSİ Spor’un Türk sporuna kazandırdığı milli judocu Alpaslan Ayan, 15 yıl boyunca Türkiye’deki yarışmalarda yenilmedi ve hep birinci oldu.1984-Amerika, 1988-Kore 1992-İspanya olimpiyatlarına katıldı. Üç kez Avrupa’da 3. oldu. İki kez Akdeniz Olimpiyatları’nda 3.lük elde etti. Uluslararası turnuvalarda birincilik, ikincilik ve üçüncülükleri var. Judo A Milli Takımı’nda da antrenörlük yaptı.

WhatsApp Image 2021 11 11 at 14.14.23 Spor

 

WhatsApp Image 2021 11 11 at 14.14.21 Spor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir