baskaynak https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
Samsun Sürücü Kursu izo HRS Ajans

Samsunspor’un Mor Forması İle Meydan Okuma Hızla Yayılıyor

featured

Samsunspor’un Mor Forması İle Meydan Okuma Hızla Yayılıyor

Samsun TSO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren AB Bilgi Merkezi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında, Samsunspor Kulübü Derneği ile ortak yaptığı organizasyonla, mor forma giyerek, Instagram üzerinden, başlatılan meydan okuma akımı tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılıyor

WhatsApp Image 2021 11 30 at 13.37.24 2 Samsunspor

AKIMA KATILMIŞTI
Samsun TSO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren AB Bilgi Merkezi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında, Samsunspor Kulübü Derneği ile ortak yaptığı organizasyonla Samsunspor tarafından, kadına şiddete dikkat çekmek ve buna karşı çıkmak amacıyla, tasarlanan mor formayla, Instagram üzerinden, meydan okuma akımı başlatıldı. Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, formasını giyip, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nicolaus Meyer-Landrut’u etiketleyerek, akıma katılmıştı.

WhatsApp Image 2021 11 30 at 13.37.24 3 Samsunspor

BERRAK TÜZÜNATAÇ’A MEYDAN OKUDU
Murzioğlu’nun bu etiketine cevapsız kalmayan, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer Landrut, mor formasını giyerek, “Başkan Murzioğlu, bana da en az sizin kadar yakıştığını düşündüğüm bu mor forma için ve girişimi devam ettirmek üzere beni seçtiğiniz için teşekkür ederim. Meydan okumanızı kabul ediyor ve kadına yönelik şiddetin sona gelmesi için hemen şimdi çağrıda bulunuyorum. Dünyanın en ağır forması mor forma ile kadına şiddete karşı bende varım. Toplumsal cinsiyete dayalı şiddet, kız çocuklarının geleceğini tehlikeye atmak ve kadınları ömür boyu süren tramvaya maruz bırakmakta. Bu nedenle, toplumsal cinayet eşitliğini sağlamak ve kadınları güçlendirmek için ortaklarımızla birlikte uygulayacağımız Toplumsal Cinsiyet Eylem Planlarından 3’üncüsünü ortaya koyduk. Bu meydan okumayı da Berrak Tüzünataç’a iletiyorum. Siz onu başarılı sanatçı ve manken olarak tanıyor olabilirsiniz ama, kendisi aynı zamanda kadına yönelik şiddetin önlenmesi için mücadele eden bir aktivist. Berrak, ‘Kadına Yönelik Şiddete Hayır’ demen için sana meydan okuyorum” dedi.

SAMSUNSPOR İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.