doğa samsun surucu kursu cemre
       
5s dikey akın Mega Halı

Samsunspor’a Binlerce Liralık Ceza!

Samsunspor Hocasına Kavuşuyor! Bu Hafta Anlaşılacak
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunspor’a Binlerce Liralık Ceza!  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, TFF 1. Lig ekiplerinden Yılport Samsunspor’un 98 bin liralık cezasını onadı. İşte detaylar…

TFF’den yapılan açıklamaya göre kurul, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun Yılport Samsunspor’a verdiği 98 bin liralık para cezasını oy birliğiyle onama kararı aldı.

İŞTE O AÇIKLAMA 

Tahkim Kurulu’ndan Samsunspor’a verilen cezaya ilişkin yapılan açıklamada: Yılport Samsun Spor Kulübü’nün PFDK’nın 27.05.2021 tarihli E.2020-2021/1143 – K.2020-2021/1411 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; Yılport Samsun Spor Kulübü’nün mensuplarının neden olduğu saha olayları nedeniyle FDT’nin 52/2. maddesi uyarınca 12.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile,  Yılport Samsun Spor Kulübü’nün stadyuma usulsüz seyirci alınması nedeniyle FDT’nin 49/1. maddesi uyarınca 26.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile,  Yılport Samsun Spor Kulübü’nün protokol tribününe talimatta belirlenen sayıdan fazla kişinin alınmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT’nin 46/1. maddesi uyarınca 48.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile,  Yılport Samsun Spor Kulübü’nün mensuplarının sosyal mesafe kuralına ve maske takma zorunluluğuna uymamalarından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT’nin 46/1. maddesi uyarınca 12.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verildi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir