banner1518

banner1567

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Samsunspor'da Ahmet Altın'la sözleşme yeniledi

Yılport Samsunspor tecrübeli kalecisi Ahmet Altın ile yıllık sözleşme yeniledi. Ahmet Altın, Samsunspor’u ait olduğu Süper Lig'e hep beraber taşıyacaklarını söyledi

Samsunspor 15.01.2019, 15:49 15.01.2019, 15:51
314
Samsunspor'da Ahmet Altın'la sözleşme yeniledi

Sezonun ikinci yarısı için Antalya’da kamp yapan Yılport Samsunspor, ilk devre başarılı bir performans sergileyen kaleci Ahmet Altın ile 1 yıllık sözleşme uzattı. İmza törenine; Genel Menajer Mustafa Aztopal ve Teknik Menajer Yücel Uyar da katıldı.

OY BİRLİĞİYLE SÖZLEŞME
Ahmet’in sözleşmesini kulüp çalışanlarının oy birliği ile uzattıklarını belirten Aztopal, "Çünkü çok karakterli, kişilikli, takıma ağabeylik ve liderlik yapan değerli bir oyuncumuz. Sahadaki büyük performansının yanı sıra saha dışındaki kişiliği ve karakteri ile de bizlerle beraber olan kardeşimiz. Dolayısıyla bu unsurların tümü bir araya geldiğinde Ahmet’in sözleşmesini 1 sene daha uzatmaya karar verdik. Kendisinin takımımıza hem saha içerisinde hem de saha dışında çok büyük katkılar sunacağına inanıyoruz. O yüzden bu sözleşmeyi uzatmaktan son derece mutluyuz” dedi.

KALECİ ARAMAK İSTEMİYORUZ
Yücel Uyar, Ahmet Altın’ın değişen kaleci profillerine uygun olduğunu ifade ederek, “Dünyada kaleci profilleri değişti. Ahmet de bu profile son derece uygun bir kaleci. Artık kalecilikte ayaklar çok öne çıktı. Ahmet, geride oyun kurmada, rakip kontrataklarda, oyuna başlamada bizim istediğimiz performansı veriyor. Uzun yıllar faydalanabileceğimiz bir kaleci. Karakteriyle, takımdaki liderliği ve ağabeyliği ile hiçbir zaman sıkıntımız olmadı. Sezon sonu sözleşmesi biteceği için uzatma ihtiyacı hissettik. Çünkü önümüzdeki yıl kaleci aramak istemiyoruz.” diye konuştu.

SÜPER LİG'E TAŞIYACAĞIZ
Yılport Samsunspor’u hep beraber Süper Lig'e taşıyacaklarının altını çizen Ahmet Altın, “Öncelikle bu projede yer almaktan dolayı çok mutluyum. Bana güvenen başta hocalarım, yönetimdeki ağabeylerim, başkanımızın inşallah güvenlerini boşa çıkartmayacağım. İnşallah hep birlikte Yılport Samsunspor’u ait olduğu Süper Lige hep beraber taşıyacağız. Her iki tarafa da hayırlı olur” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)