banner1017

Gençlik Spor Müdürü Karayılmaz: 'Yüzme bilmeyen çocuk kalmayacak'

Yaklaşık 4 yıldır devam eden Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesi, dün düzenlenen etkinlikle sezon arasına girerken Müdür Karayılmaz, "Samsun'da yüzme bilmeyen öğrenci kalmayacak" dedi

Gençlik Spor Müdürü Karayılmaz: 'Yüzme bilmeyen çocuk kalmayacak'

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın hayata geçirdiği ve bu zamana kadar 40 bine yakın öğrencinin yararlandığı Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesi, dün düzenlenen etkinliğin ardından 2 aylık sezon tatili verdi.

Canik 19 Mayıs Yüzme Havuzu'nda düzenlenen ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz'ın da katıldığı törende, projede eğitime başlayarak lisanslı sporcular haline gelen öğrenciler, gösteri yaptı.

ÖNCE SAMSUN'DA, SONRA MİLLİ TAKIMDA
Projenin Türkiye'ye örnek niteliğinde olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, "Bu projede öğrencilerimize hiçbir ücret talep etmeden, tüm ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verdik. Öncelikli hedefimiz, öğrencilerimizin su fobilerini aşmalarını sağlamaktı. Şuan da öğrencilerimiz arasından elit sporculuğa ilerleyenler var. Biz sporcularımıza 4 farklı stilde yüzme öğreterek, Türkiye Şampiyonalarında önce Samsun'u, sonrasında da milli takımla birlikte Türkiye'yi temsil etmelerini sağlamak istiyoruz" dedi.

YÜZME BİLMEYEN ÖĞRENCİ KALMAYACAK
Projenin 40 bine yakın öğrenciye ulaştığını belirten Karayılmaz, son olarak, "Samsun'da hiçbir öğrenci, 'Yüzme bilmiyorum' demeyecek. Aralarından yetenekli olanları da sporumuza kazandırmaya devam edeceğiz. Ekim ayında, eğitimlere kaldığımız yerden devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Haber:Kenan KAYA

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER