Samsunspor Başkanı Yıldırım’dan Bakan Soylu Açıklaması

yuksel-yıldırım-en-yenıo
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunspor Başkanı Yıldırım’dan Bakan Soylu Açıklaması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ifadelerinden dolayı mahkemeye verdiği Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım yanlış anlaşıldığını ifade etti.

Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında söylediği sözlerin yanlış anlaşıldığını öne sürerek yeni bir açıklama yayınladı. Yıldırım, İçişleri Bakanı ve emniyetle ilgili sözleriyle yanlış anlaşıldığını açıkladı

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTU
Başkan Yıldırım, bazı takımların maçlarına binlerce taraftarın alınmasına tepki göstermiş, yaptığı açıklamardan sonra Bakan Soylu, Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Yüksel Yıldırım, sözlerinin yanlış anlaşıldığını dile getirerek kulübün sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

“ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUM”
Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, şampiyonluk mücadelesi verdikleri TFF 1. Lig’de “Yeni tip koronavirüs yasaklarına rağmen rakip takımların seyircili olarak sahaya çıkmasına karşılık Samsunspor’un hiçbir şekilde seyirci alamamasının” üzüntüsünü ve şaşkınlığını yaşadıklarını belirtti.

“YANLIŞ ANLAŞILDIM”
Yıldırım 30 Nisan’da ani olarak katıldığı canlı yayında basın mensuplarının sorusunu yanıtladığını kaydeden Yıldırım, taraftarlarının maçlara gelememesinin üzüntüsü ve heyecanıyla bazı sözler sarf ettiğini, bu açıklamayla yanlış anlaşıldığını ifade etti.

“ZOR DURUMA DÜŞÜRDÜ”
Yıldırım, pandemi yasakları sürecinde seyirci konusundaki olumsuzlukların önlenmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonunun stadyumlara seyirci alınmaması konusunda yetkili mercilere yazılı tebligat yaptığını belirterek, şunları kaydetti: “Yazılı tebligatlara rağmen bazı illerde gerekli önlemlerin alınmamış olması, bizleri taraftarımız önünde zor duruma düşürmüştür. Benim amacım ve açıklamalarım, Samsun ilimizde kurallara uyulup da bazı illerde uyulmaması sonucu yaşadığımız mağduriyeti gündeme getirmek için yapılmıştır. Bütün ömrü terörle mücadele içinde geçen, ülkemizin birlik ve beraberliği adına gecesini gündüzüne katan Sayın İçişleri Bakanımızın ve emniyet teşkilatımızın, yanlış anlaşılarak şahsım ve kulübüm üzerinden yıpratılmasına vesile olduğum için üzüntülerimi paylaşır, konuyu kamuoyunun takdirine sunarım.”:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. dilberbahadir_avatar
    2 hafta önce

    Sayın başkan açıklamalarınız da bir suç unsuru yoktu, dolayısıyla geri vitese de gerek yoktu…