doğa calven duru
5s akın bilgi

Samsunluların Yeşilçam Özlemi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunluların Yeşilçam Özlemi Samsunlular herkesin büyük bir hayranlıkla izlediği sevgi dolu, eğlenceli Yeşilçam filmlerini özlediklerini hala karşılarına çıktıkları zaman izlediklerini söyledi.

 

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların birçoğu, Yeşilçam filmlerinin o çok anlam taşıdığını geçmişe özlemin arttığını ancak teknolojiye de ayak uydurduklarını söyledi. Samsunlular en çok Türk sinemasının efsane isimleri Kemal Sunal, Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın, Tarık Akan ve Yılmaz Güney’i sevdiklerini ifade etti.

yesilcam rop 1 Foto Galeri yesilcam rop 1 Foto Galeri yesilcam rop 2 Foto Galeri yesilcam rop 3 Foto Galeri

HER ŞEYİN TADI KAÇTI
Asuman TEKİN: Eskiden daha güzeldi şimdi her şeyin tadı kaçtı. Hepsini hatırlıyorum. Çok güzel dizilerimiz vardı. Şimdikilerin hiç birini seyretmiyorum. En sevdiğim oyuncular Kemal Sunal ve Türkan Şoray’dı.

Asuman Tekin Foto Galeri

KEMAL SUNAL’I SEVERİM
Bahri YAĞCI: Eskiden hep fakirler vardı şimdi hep zenginler var. Artık yalılarda ve köşklerde çekiliyor dizilerimiz. En sevdiğim Yeşilçam oyuncusu Kemal Sunal ve Yılmaz Güney.

Bahri Yagci Foto Galeri

ESKİSİ GİBİ DEĞİL
Kazım ŞENTÜRK: Çağ gittikçe ilerliyor. Şimdiki teknolojiyle o zamanki teknoloji arasında dağlar kadar fark var.O zaman bir film başlıyordu aynı konu devam edip gidiyordu.10 dakikada bitecek film 1,5 saatte bitiyordu. Onun için şimdi eskisi kadar biz bakamıyoruz. Ancak gençler seyrediyor. Esasında aralarında pek ayrım olmuyordu ama mesela Tarık Akan, Ekrem Bora ve ,Erol Taş”ı severdim

Kazim Senturk Foto Galeri

EN BÜYÜK ZEVK SİNEMAYDI
Metin TEZER: Zamanında Yılmaz Güney, Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Tarık Akan bir sürü artist vardı. Bütün filmlerini izlerdim. O zamanlar televizyon falan yoktu. En büyük zevkimiz sinemaya gitmekti. Şimdi ki filmler eski filmlerin yerini tutmuyor.

Metin Tezer Foto Galeri

BÜYÜK USTA SUNAL
Murat YAVUZ: Eskiden Yeşilçam dizilerini takip ediyordum şuan ki filmler eskilerin yerini tutmuyor. Eskiden emek vardı. Şimdi dublör kullanıyor çoğu oyuncular. Eskiden öyle bir şey yoktu. Daha güzeldi. En sevdiğim oyuncu Kemal Sunal büyük usta.

Murat Yavuz Foto Galeri

O GÜNLERİ ÖZLÜYORUM
Turan ÇEVİK: Eski filmlerde Yeşilçam filmlerinde emek vardı. Mesela Kemal Sunal önemli bir emektar. Hababm Sınıfı filminde en sevdiğim sahne Güdük Necmi’nin sobaya saklanması diyebilirim. O günleri özlüyorum.

Turan Cevik Foto Galeri

MAVİ BONCUK’U UNUTAMIYORUM
Yeliz ERDOĞDU: İnsanlar o zamanlar daha mutlu daha umutlu filmler çekiyordu şimdi sanki daha karamsa. Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Emel Sayın hepsini seviyorum. Unutamadığım sahne Mavi Boncuk Filmi’nde Emel Sayın’ın halıya sarılıp kaçırılmasıdır. Hababam Sınıfı’nı da Kemal Sunal’ın bütün filmlerini de izliyorum.

Yeliz Erdogdu Foto Galeri

KOMEDİ SEVERİM
Ahmet AL: Yeşilçam filmleri daha iyiydi. Komedi daha çok seviyordum. Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Şener Şen gibi oyuncuları seviyorum.

Ahmet Al Foto Galeri

 

 

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir