doğa samsun surucu kursu duru
       
5s dikey akın Mega Halı

Samsunluların Batıl İnançları Neler ?

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunluların Batıl İnançları Neler? Samsun’da yaşayan vatandaşların birçoğu batıl inançlarını anlattı. Peki Samsunlular en çok hangi batıl inançları biliyor ve uyguluyor? Detaylar haberimizde…

İlk çağlardan beri her toplumdan insanlar korkuları, çaresizlikleri, eski gelenekleri gereği genellikle gerçeklik payı olmayan, doğaüstü olan olaylara inanırlar. Bu inançlar batıl inançlar olarak isimlendirilir.Sizin de bir türlü vazgeçemediğiniz farklı batıl inançlarınız var mı? Peki Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların batıl inançları neler?

 

mukadder em Foto Galeri

İSTEMSİZ OLDU
Mukadder EM: Büyüklerimiz hep ‘Eşikte durma, iftiraya uğrarsın, ellerini kapatma kısmetin kapanır’ derdi. Benim de istemsiz bu şekilde alışkanlığım oldu

sahin gunduz Foto Galeri

DUYDUKLARIM VAR
Şahin GÜNDÜZ: Benim bir batıl inancım yok. Fakat duyduklarım var. Bunlarda birisi de “bacaklarının üzerinden geçilirse boyun kısa kalır”. Bunu biliyorum.

gevher cubukcuoglu Foto Galeri

HEP SAĞ AYAK
Gevher ÇUBUKÇUOĞLU: Ben hep sağ ayak ile evime girerim. Terliğimi sağ ayağım ile giyerim. Bunun bir faydası yok. Yine de yapmaya devam ediyorum. Ayrıca akşam tırnak kesilmemesi de doğru bir durum. Çünkü ışık yetersiz olduğu için tırnakların yanlış kesilmesi söz konusu.

KESKİN TARAF ÖNEMLİ
Esra ERİK: Bıçağın keskin tarafını karşımdaki kişiye uzatmaktan kaçınırım. Sapından uzatmaya gayret ederim. Çünkü aramızda kötü enerji olsun, aramız bozulsun istemem.

ayse yilmaz Foto Galeri

YAPMAZSAM RAHAT ETMEM
Ayşe YILMAZ: Normal şartlarda batıl inancım yoktur öyle şeylere inanmam.
Fakat alışkın olduğumuz bazı davranışlar var. Örneğin; olmasını istemediğim bir şey için elini yakınımdaki tahtaya üç kez vururum. Bunu yapınca da rahatlarım yapmazsam işlerim ters gidecek diye düşünürüm.

bekir arslan Foto Galeri

DUA OKURUM
Bekir ARSLAN: Benim bir batıl inancım var oda şu, kara kedi gördüğüm zaman saçımı tutarım. Akşam vakti kedi gördüğüm zaman dua okurum içine ruhani varlıklar giriğini düşünürüm. Bunlar bize öğretilen şeyler. Ancak bilim ve teknolojinin gelişmesiyle böyle şeylere çok da inanmaz olduk.s

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir