Samsunlulardan Site Cami Projesine destek

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Site Cami ve çevresi için yeni proje hazırladı ve hazırlıklara başladı. Vatandaşlar da Site Cami ve çevresinde düzenleme yapılmasının şart olduğunu belirterek projeye destek verdi. Samsun canlı Haber TV mikrofonlarına Site Cami ve Çevresiyle ilgili vatandaşlar şu değerlendirmelerde bulundu:

MERYEM YILMAZ: Geçişimizi zorluyor. Trafik yönünden çok zor. Oturma yönünden yapılmış ama sadece oraya yönelik yapılmış. Görüntü bozuk bana göre böyle.  Daha büyük bir bina ve daha kapalı bir alan, yolun biraz daha genişletilmesi gerekir.

ERGÜN ŞEN: Bence var, biraz daha düzgün olabilir. Akşam serseri tarafı daha çok takılıyor buralarda. Aile biraz daha zor geçiyor. O yüzden düzenlenmesinde yarar var.  Daha tertipli ve düzenli yapılabilir. Bu kafelerin buralardan kaldırılması lazım. Buralar akşamları berduş yatağı. Hele maç akşamları daha kötü. Bunu buraya değil de sahil tarafına yapsalar daha iyi olur. Ailenin oturabileceği yer olsa daha iyi olur. 

ADNAN GEDİK: Bence yeterli. Bu şekilde kalması daha yararlı olur. Şahsi belki ama hoşuma gidiyor.  İnşaat baya sürer, maliyet gerektirir. Şu anki haliyle millete yetiyor.  

KEMAL TOZLAK: Çevresel değişikliğe gerek yok. Maliye taşındığında yerine sosyal kurum gelebilir. Yeşillikler biraz daha fazla olabilir. Bu saatten sonra masrafa gerek yok, memleketin durumu belli. Alışveriş merkezi buraya yetiyor. Canlandı daha iyi oldu. 

BUSE NUR: Çok önceden yapılmış her şeyde yeniliğe ihtiyaç var. Daha güzel bir görünüm olsun isterim. Estetik olması daha güzel olur. 

YUSUF ÇALIŞKAN: Çok kalabalık ve yoğunluk var. Ben Site Cami'sini mimari açıdan da beğenmiyorum. Göze hoş gelen bir camii değil. Zamanında modern mimari olarak yapıldı ama çok aykırı. Altında bir sürü işyeri var, çay ocakları var, hoş değil.  

ADEM CANDEMİR: Caminin etrafında kafe olması doğru değil. Namaz kılınan bir yerde insanların eğlenmesi, dedikodu yapması hiç de hoş değil.  Yapılan iş her zaman doğrudur ve herkes için faydalı bir şeydir.  İnsanların sosyal faaliyet yapacağı daha farklı yerler olması lazım. Bu tip mekanlarda caminin olması doğru değil. Yeşillik bir park olsa daha güzel. 

GÜNER KAYMAK: Hiç beğenmiyorum. Çok sigara içiliyor ve biz nefes alamıyoruz. İçinde namaz kılındığı için burada erkekler oturuyor. Park olsa daha güzel olur.

GÖKHAN GÜNEŞ: Çok dağınık tabii ki olması gerekir. Samsun'da yaşayan insanlarında daha modern bir Site Camii çevresine ulaşması gerekir. Kurumun buradan kalkması gerekir. Site Camii Çarşısı da daha modern bir şekil alması gerekir. Veya bir AVM gibi toprağın altına inip daha iyi bir donanımla iyi bir çarşı da yapılabilir. Yeşillendirilmesi de gerekir tabi ki bu önemli bir faktör. Çevremize baktığımız zaman herhangi bir yeşillik göremiyoruz. Ağaçlandırma şart. 

CENGİZ SELA: Belediye'nin tasarrufu ama Bulvar AVM'den sonra daha güzel bir yapılandırma yapılabilir. Burası zemin kat, kafe, AVM, tarzında yapılmış ama daha çok sosyal aktivite üzerine yapılabilir, külliye tarzında olabilir mesela. Daha eğitime yönelik veya insanların kaynaşabilmesi için geçerli alanlar yapılabilir. Esnafı olumlu şekilde etkiler bence, insanlar daha fazla akın edecek. Külliyenin yapılış amacı düşünüldüğü zaman insanların daha fazla biraya geldiği daha sosyal alanların oluştuğu ortam olur.

Haber: Merve İLHAN

YORUM EKLE

banner849

banner826