doğa calven duru
5s arslan bilgi

Saat Verildi! Samsun Valiliği’nden Peş Peşe Uyarılar

samsun-salipazari-sel-1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saat Verildi! Samsun Valiliği’nden Peş Peşe Uyarılar Samsun Valiliği, Samsun’da beklenen sağanak yağışın önümüzdeki 2 saat süreyle kuvvetli olmasının beklendiğini belirterek, özellikle Salıpazarı ilçesinin yüksel kesimleri için uyarıda bulundu.

Samsun Valiliği beklenen sağanak yağış için peş peşe uyarılar yapmaya devam ediyor. 03.07. 2021 23.00 ve 04.07.2021 01.00 saatleri arasında ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksama vb. yaşanabilecek olumsuzluklara dikkat çekilen açıklamada, özellikle Salıpazarı ilçesi çevrelerinde şiddetli yağışa karşı vatandaşlar uyarıldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre; sağanak yağışların Salıpazarı (özellikle yükseklerinde) çevrelerinde önümüzdeki 2 saat süreyle yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Samsun Valiliği’nden öğle saatlerinde yapılan bir diğer sel uyarısında ise, “Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre; ilimizde 04.07.2021 Pazar (yarın) günü sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğleden sonra kuvvetli olması beklendiğinden muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

E5ZfI2 WUAQo2Mo Samsun


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir