SAMSUN İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Uzun süredir kavurucu sıcaklıkların etkili olduğu Samsun’da yerel kuvvetli yağış beklendiği uyarısı yapıldı. Meteoroloji yağışların özellikle Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli  gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini ve olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması için çağrıda bulundu.

DİKKAT VE TEDBİR ÇAĞRISI

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "01.10.2023 Pazar günü Sinop'un iç kesimleri ile Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2), Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadeleri kullanıldı.

Samsun’da Kur’an’ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması Samsun’da Kur’an’ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması

AFAD ise " Meteorolojiye göre yarın (1 Ekim Pazar günü) Samsun'da çok kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olun. " uyarısında bulundu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.