doğa calven duru
       
5s dikey arslan bilgi

Samsunlular Dikkat! O Sayı Artmaya Devam Ediyor

samsun-zehır-12-hazıran2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunlular Dikkat! O Sayı Artmaya Devam Ediyor Samsun’un Havza ilçesinin Ereli Mahallesi, Asarcık ilçesinin Alişar Mahallesi’nde ve Terme ilçesinin Kuşça Mahallesi’nde meydana gelen 3 ayrı olayda, 4 kişi yedikleri mantardan zehirlendi

Edinilen bilgiye göre, Samsun’un Havza ilçesinin Ereli Mahallesi’nde araziden topladığı mantarları pişirerek yiyen Ş.A.(66) ile İmircik Mahallesi’nde yine araziden topladığı mantarları yiyen Z.D. (71) zehirlendi. Havza Devlet Hastanesine kaldırılan Ş.A. ve Z.D. tedavi altına alındıktan sonra taburcu edildi.

Asarcık ilçesinin Alişar Mahallesi’nde araziden topladığı mantarları pişirerek yiyen V.A.(68) hayati tehlike arz edecek şekilde zehirlendi. Asarcık Devlet Hastanesine kaldırılan V.A. ilk müdahalesinin ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Terme ilçesinin Kuşça Mahallesi’nde ise araziden topladığı mantarları pişirerek yiyen S.K. hayati tehlike arz edecek şekilde zehirlendi. Ünye Devlet Hastanesine kaldırılan S.K. tedavi altına alındı.

Meydana gelen 4 ayrı zehirlenme olayıyla ilgili soruşturma başlatıldı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir