doğa area cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsunlular Dikkat! Meteoroloji’den Flaş Uyarı! 2 Eylül Perşembe Samsun Hava Durumu

SAMSUN'DA SAĞANAK
METEOROLOJİNİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISINDA BULUNDUĞU SAMSUN'DA SAĞANAK YAĞMUR ETKİLİ OLDU. (FURKAN ABREK ÜNAL/SAMSUN-İHA) Meteorolojinin kuvvetli yağış uyarısında bulunduğu Samsun'da kısa süreli sağanak etkili oldu.
Daha Fazla Göster

Samsunlular Dikkat! Meteoroloji’den Flaş Uyarı! 2 Eylül Perşembe Samsun Hava Durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumu tahminlerine göre, Samsun’da bugün (2 Eylül Perşembe) parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27 derece olacak.

Yapılan son değerlendirmeler göre; Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun’un doğusu, Ordu çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor

HAVA SICAKLIĞI: Bölgemiz genelinde hissedilir derecede (2 ila 6 °C) azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeybatıdan orta kuvvette, kıyı kesimlerde yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Ordu çevreleri ile Samsun’un doğusu ve Kastamonu’nun kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden ani sel, yerel su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın kıyı şeridinde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40 ila 70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir