doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey izosam bilgi

Samsunlular Dikkat! Meteorolojiden Flaş Uyarı! 14 Ağustos Cumartesi Samsun Hava Durumu

samsun-yagıs-17-hazıran
Daha Fazla Göster

Samsunlular Dikkat! Meteorolojiden Flaş Uyarı! 14 Ağustos Cumartesi Samsun Hava Durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumu tahminlerine göre, Samsun’da parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültü sağanak yağışlı. Yağışlar doğusunda zaman zaman kuvvetli ve çok kuvvetli olacak. Hissedilen en yüksek hava sıcaklığı ise 26 derece olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Ordu, Samsun ve Tokat çevreleri ile kısa süreli ve yerel olmak üzere Sinop ve Kastamonu kıyılarının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu il geneli ile Samsun’un doğu kesimlerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2) yer yer şiddetli (76-100 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 2 ila 4 derece azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzey ve batılı yönlerden hafif, gündüz saatlerinde yer yer orta kuvvette, kıyı kesimlerde ise zaman zaman kuvvetli (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Ordu il geneli ile Samsun’un doğu kesimlerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2) yer yer şiddetli (76-100 kg/m2) olması beklendiğinden, yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

samsun hava durumu 14 agustos cumartesi Samsun

 

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir