doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsunlular Dikkat! Meteoroloji Saat Verip Uyardı

yağışlı-hava-meteoroloji
Daha Fazla Göster

Samsunlular Dikkat! Meteoroloji Saat Verip Uyardı!Meteorolojinin hava durumu tahminlerine göre, Samsun’da hava bugün (7 Ağustos Cumartesi) parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra iç kesimlerinde, akşam saatlerinde il genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Hissedilen en yüksek sıcaklık ise 32 derece olacak

Yapmış olduğumuz son değerlendirmelere göre; bölge genelinin Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; öğleden sonra Amasya ve Samsun’un iç kesimlerinde, akşam saatlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.yagışların yerel olarak iç kesimlerin yükseklerinde dolu yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağışlarla birlikte 2-6 derece düşmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzey batılı yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette yağış alan yerlerde yer yer kuvvetli esmesi beklenmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Amasya, Samsun ve Ordu, da kuvvetli yağış (21-50 kg/m2) şeklinde görüleceğinden. su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Yağışların yerel olarak iç kesimlerin yükseklerinde yer yer kuvvetli yağış ve dolu yağışı şeklinde görülmesi beklendiğinden vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

samsun hava durumu 7 agustos Sağ Manşet

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir