Samsunlu Vatandaşlardan Sert Tepki! “Yeter Artık Bu Zulüm Bitsin!”

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunlu Vatandaşlardan Sert Tepki! “Yeter Artık Bu Zulüm Bitsin!” Samsunlu vatandaşların birçoğu, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları şiddetle lanetlediğini dile getirdi.

 

Samsun’da vatandaşlar, İsrail’in Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa’da, Filistinlilere yönelik saldırıların zulüm olduğunu ifade etti.

12 filistin 2 Ana Manşet

BUNUN ADI CANİLİK
Yıllardır Filistin halkına baskı ve şiddet uygulayan İsrail son günlerde bölgede yaşayanlara çok sert müdahale edip, adeta savaş açınca, Türk kamuoyu büyük tepki gösterdi. Çoğu çocuk onlarca kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin ise yaralandığı saldırıları Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına değerlendiren vatandaşların birçoğu, yapılanların bir zulüm olduğunu belirterek, “Bunun adı canilikten başka bir şey değildir” diyerek, tepkilerini ortaya koydu.

12 filistin 1 Ana Manşet 12 filistin 4 Ana Manşet

İSRAİL RAYDAN ÇIKTI
Ömer OLSAN: Ülke olarak net bir tepki koymadığımızı düşünüyorum. Bu anlamda İsrail’e de yaptırım uygulayamadık. Her şey lafta ve sözde kalıyor. Bizim elimizden üzüntüden başka bir şey gelmiyor. İsrail tamamen raydan çıktı. Yıllarca lanetlenmiş bir toplum olarak kendilerine yakışanı yapıyorlar. Bizim de kendimize yakışanı yapmamız gerekiyor.

OMER OLSAN Ana Manşet

LANET OLSUN
Ergün UZAN: 40 senedir aynı durum yaşanıyor. Elimden gelse ben de oraya savaşmaya giderdim. Bir insan vicdanı en doğru ne düşünebiliyorsa ben de öyle düşünüyorum. Türkiye’nin tutumunu da iyi görmüyorum. Bu durumumuz da hiç hoşuma gitmiyor. İsrail’e de lanet olsun. Yazık, günah.

ERGUN UZAN Ana Manşet

KATLİAM YAPIYORLAR
Çetin ÇEPNİ: Bunun adın zulümdür. İsrail bundan başka bir şey yapmıyor. Hristiyanlar müslümanlara bu tür katliamları yapıyor. Biz de ülke olarak gerekli cevabı veriyoruz. Tepkimizi ortaya koyduk.

CETIN CEPNI Ana Manşet

CANIMIZI SIKIYOR
Burhan YANIK: Bizim Türk vatandaşı olarak Filistin’e yardımcı olmamız gerekiyor. Bu zulmün yaşanması canımızı çok sıkıyor. Büyüklerimizin bir şeyler yapması gerekiyor. İsrail’in bu zulmüne sessiz kalmamalıyız.

BURHAN YANIK Ana Manşet

YANINDA ABD VAR
Mustafa ALÇIN: Bunun adı canilikten başka bir şey değildir. Müslümanlara zulüm yapılıyor. Bizi kendilerine karşı bir düşman olarak görüyorlar. Vahim bir olay yaşanıyor. Ülke olarak tepkimizi ortaya koyamadık. İsrail’in yanında Amerika var.

MUSTAFA ALCIN Ana Manşet

Emre ÖNCEL


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir