Samsun'un Çarşamba ilçesi Kumköy İlköğretim Okulunda görevliyken 2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "Mesleğinde Fark Yaratan Öğretmen", yine aynı yıl Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi'nin belirlediği "Dünyanın en iyi 50 öğretmeni" arasında seçilen ilk Türk öğretmen olan ve çalışmalarına İngiltere'de devam eden Dilek Livaneli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde BM'ye konuşmacı olarak davet edildi. Livaneli,  BM'deki organizasyonda yer almanın onurunu yaşadığını söyledi. "Kadınlar gününde ülkemi bir Türk kadını olarak dünyada temsil etmek çok büyük bir gurur." diyen Livaneli, yapacağı konuşmanın ana unsurunun deprem ve depremden etkilenen çocuklar olacağını vurguladı.

"DEPREMDEN ETKİLENEN ÖĞRENCİLERİMİZ ÖNCELİĞİMİZ OLACAK"

Livaneli, şunları dile getirdi:

"Tüm Türkiye'yi derinden sarsan depremi konuşma gündemime alarak özellikle depremden etkilenen öğrencilerin eğitimlerine yönelik de yardım çağrısı yapacağım. Eğitim beklemez. Benim alanım eğitim. Ben öğretmenim. Türk eğitim sisteminin yetiştirdiği bir kız öğrenciydim ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği bir Türk kadınıyım. Kendi hikayemi paylaşarak nice kız öğrencilerimizin hayatına nasıl dokunabiliriz? sorusuna çözüm önerileri sunacağım. Depremden etkilenen öğrencilerimiz önceliğimiz olacak."

TÜM PROJELER ÖĞRENCİLER İÇİN

Ayrıca Washington Türk Büyükelçiliği ve Chicago Türk Konsolosluğunda, depremden etkilenen kız öğrenciler için yapılacak burs yardımı organizasyonuna da konuşmacı olarak katılacağını aktaran Livaneli, "Son beş yıldır Bridge to Turkiye Fund'da gönüllü projeler gerçekleştiriyorum. İki yıl içinde gerçekleştireceğimiz tüm projeleri deprem bölgesindeki öğrencilerimizin eğitimine yönelik olacak." ifadesini kullandı.

Samsun'da ev sahibi ile kiracı arasında sopalı ve bıçaklı kavga! 8 yaralı Samsun'da ev sahibi ile kiracı arasında sopalı ve bıçaklı kavga! 8 yaralı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLER