SAMSUNLU NİSANUR ERBİL'DEN GURURLANDIRAN BAŞARI 

Samsunlu milli eskrim sporcusu Nisanur Erbil için Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinden yapılan açıklamada, “Milli eskrimcimiz Nisanur Erbil, Uluslararası Eskrim Federasyonu’ndan (FIE) 28 Mayıs 2024 tarihinde aldığı davetle Avrupa kıta kotasını kullanarak kadınlar kılıç disiplininde Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazandı” ifadelerine yer verilirken öte yandan Nisanur’un bir ilke imza attığı da aktarıldı.

Aralarında Samsun da var! Müstehcen yayın operasyonunda 6 tutuklama Aralarında Samsun da var! Müstehcen yayın operasyonunda 6 tutuklama

SAMSUNLU NİSANUR ERBİL TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEK 

Nisanur aldığı davetle Olimpiyat tarihinde kılıç disiplininde Türkiye'yi temsil edecek ilk kadın sporcu olacak.

BAŞKAN DOĞAN'DAN NİSANUR'A TEBRİK

Nisanur Erbil’in Olimpiyata katılmaya hak kazanmasının ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan yaptığı açıklamada, "Milli gururumuz Nisanur Erbil kardeşimizin, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazandığı haberini almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Sporun her dalında fark oluşturan ve büyük başarılara imza atan, sporun şehri Samsun’umuzda yetişen Nisanur Erbil kardeşimiz ülkemizi ve şehrimizi, Paris’te temsil edecek. Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübümüzün milli sporcusu Nisanur Erbil’e ve tüm milli sporcularımıza canı gönülden başarılar diliyorum" dedi.

HABER AJANSI: İHA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Ayşe Çolak