doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsunlu Muhtarlar Hatay’da!

samsunlu-muhatrlar-hatayda-1611
Daha Fazla Göster

Samsunlu Muhtarlar Hatay’da! “Türkiye Muhtarları El Ele” projesinin 7. toplantısı Hatay’da gerçekleşti. Toplantıya konfederasyon yönetiminde yer alan Samsunlu muhtarlar da katıldı

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi ortaklığında yürütülen “Türkiye Muhtarları El Ele” projesinin 7. toplantısı Hatay’da gerçekleşti. Toplantıya konfederasyon yönetiminde yer alan Baruthane Muhtarı Mustafa Öztüek ve Atatepe Muhtarı Hava Rendeci de katıldı.

ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİLER

Hatay’da buluşan muhtarlar ilk olarak Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetimi olarak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti. Ardından Harbiye Şelaleleri, Uzun Çarşı, Habib-i Neccar Camii ve Hatay Arkeoloji Müzesi’ni gezerek, Hatay Medeniyetler Korosu konserine katıldı.Muhtarlar, ziyaretin ikinci günü ise, Hatay Meclis ve Kültür Sanat Merkezi’ndeki toplantıya katıldı. Toplantıda Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Daire Başkanı Suna Üstüner ve Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu birer konuşma yaptı.

ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

Hatay programını değerlendiren Samsun İli ve İlkadım Muhtarlar Derneği Başkanı, Baruthane Mahallesi Muhtarı Mustafa Öztürk, “Bölgeler arası diyaloğun gelişmesi, önyargıların kalkması, bir uçtan öbür uca sağlam köprülerin kurulması amaçlanan projemizin Hatay toplantısı öncesi kentin tarihi turistik yerlerini muhtarlarımız ile gezip Akdeniz mutfağı ile tanıştık. Ülkemizin dört bir yanından gelen muhtarlarımız ile ülkemize ve mesleğimize dair sohbetler ettik. Çok faydalı bir ziyaret ve toplantı gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 16 at 17.39.01 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 11 16 at 17.39.00 2 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 11 16 at 17.39.00 1 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 11 16 at 17.39.00 Ana Manşet

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir