doğa samsun surucu kursu duru
       
5s arslan bilgi

Samsunlu İlahiyatçıdan Ailelere Uyarı!

Samsunlu İlahiyatçıdan Ailelere Uyarı!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunlu İlahiyatçıdan Ailelere Uyarı! Samsunlu İlahiyatçı-Yazar Sami Kesmen, geçtiğimiz gün kentte yaşanan karı-kocanın ölümüyle sonuçlanan aile dehşeti olayından ders çıkarılması gerektiğini söyledi.

Samsun’da geçtiğimiz gün yaşanan olayda cinnet geçiren bir kişinin, karısını öldürdükten sonra intihar etmesi tüm Türkiye’nin gündemine otururken, İlahiyatçı-Yazar Sami Kesmen, aileleri uyararak, evlilik konusunda çok dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti.

EĞİTİME DİKKATİ ÇEKTİ
Kesmen sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “‘Psikolojisi bozuktu’ gerekçesi, sorunlu için hafifletici bir sebep olabilir ama böylesi birini elin kızına problem etmek en büyük sorun ve kötü bir sorumluluktur. Cinayetin sebebini bilmemekle birlikte; öksüz ve yetim, hem de bakıma muhtaç yaşta yalnız kalan çocukların gerçek sorumlusu kimdir? Nikahla, emanet olarak alınan ve Allah’ı şahit kılarak akit yapılan elin kızına zulmetmeye kimsenin hakkı yoktur. Benzer olayların oluşmaması için, çocuk yaştan itibaren eğitim verilmeli, evlilik sorumluluğunu taşıyamayacak durumda olanlar evlendirilmemelidir. Böylesi evliliklere, evlilik öncesinde engel olunmalıdır. Cinayete kurban giden hanımefendiye rahmet diler, cinayeti işleyen kişiye yüce Allah’ın affını niyaz ederim” ifadelerini kullandı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir