Kutsal topraklarda hac görevlerini yerine getiren Samsunlu hacılar yurda dönmeye başladı. Kafileler halinde yurda dönmeye başlayan hacıların ikinci kafilesi memleketlerine döndü.

12 Haziran Pazar günü hac görevlerini yerine getirmek için Samsun'dan kutsal topraklara giden, Medine ve Mekke'de hac görevlerini tamamlayarak hacı olan Türk hacılar Cidde Uluslararası Havaalanı'ndan kafileler halinde ülkeye dönmeye başladılar. Samsun kafilesinden oluşan Türk hacılar Çarşamba Havalimanı'na indiler. 

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci: "Türkiye sizi konuşuyor" Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci: "Türkiye sizi konuşuyor"

"MÜSLÜMANLAR KUTSAL YERLERE HASRETTİ"

Samsun 2. Kafile 4. Grup görevlisi Muhammed Bulutoğlu, bu sene hac ziyaretinin çok güzel geçtiğini ifade ederek, “Peygamber Efendimizi ziyaret ettik, 5 gün Medine’deki ziyaretten sonra Mekke’ye gittik. Umreden sonra nafile tavaflarımız oldu, ziyaret yerlerine çıktık. Sonra hac zamanını bekledik. Bu sene hac cuma gününe denk geldi. İki yılın ardından Müslümanlar kutsal yerlere hasretti. Güzel bir hac geçirdik" dedi.

"GÖREVİMİZİ EN GÜZEL ŞEKİLDE YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞTIK"

Sinop İl Müftülüğü Bayan İrşat Görevlisi Esma Ak, “12 Haziran’da başladığımız hac görevi sona erdi. Allah herkese nasip eylesin. Gelmek isteyip de gelemeyen kardeşlerimize de en kısa zamanda bu kutsal yerlere gelebilmeyi nasip eylesin. Bu görev gerçekten kutsal bir görev benim için. Bayan hacılarımıza irşat görevimizi en güzel şekilde yerine getirmeye çalıştık” diye konuştu.

SON KAFİLE 8 AĞUSTOS'TA DÖNECEK

Samsun-Çarşamba Havalimanı'na inen hacılar burada aileleri ve sevdikleriyle kavuştu. Kutsal topraklarda dost oldukları hacılarla vedalaştı. 8 Ağustos Pazartesi günü Türk hacıların son kafilesi Medine'den Türkiye'ye dönecek.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.