doğa yataks duru
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’daki O Liseden 2021 YKS’ye Damga Vuran Başarı!

samsun-atakum-imamhatip-lisesi-yksye-damga-vurdu
Daha Fazla Göster

Samsun’daki O Liseden 2021 YKS’ye Damga Vuran Başarı! Samsun’da Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin başarısı 2021 YKS’ye damga vurdu

28 Temmuz 2021 tarihinde açıklanan sınav sonuçlarına göre Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin olağanüstü başarısı 2021 YKS’ye damga vurdu. Sözel alanda Feyza Gül Tunçer Samsun 1. (Türkiye 12.si) olurken, Merve Gül Yılmaz 2.(Türkiye 26.sı), Fatmanur Güreldi 3. (Türkiye37.si) oldu. Eşit ağırlık alanında ise Merve Gül Yılmaz Samsun 1.si(Türkiye 68.si) olurken devlet okullarında Asude Bektaş da 2. (Türkiye 103.sü) oldu. Sayısal alanda ise devlet kurumları içerisinde Yusuf Kesmen isimli öğrencimiz Samsun 1.si(Türkiye 89.su) oldu. Öte yandan bütün imam hatip liseleri arasında ilk yüzde yer alan 42 kişinin yüzde 14’ünün, Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri olduğu görüldü.

03 atakum ihl Ana Manşet

KİTLESEL BAŞARI

Böylece kuruluşundan bu yana ulusal ve uluslar arası çalışmalarda, projelerde, yarışmalarda büyük dereceler ve başarılar elde eden Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, YKS sonuçlarına göre hem Samsun’da hem de Türkiye genelinde olağanüstü bir başarıya imza attı. İlk 100’de 5, ilk binde 16, ilk beşbinde 42, ilk onbinde 67, ilk yirmibinde 75, ilk otuz binde 85, ilk ellibinde 99 öğrenci yer alarak, büyük bir kitlesel başarı sağlandı.

BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

Okulun kuruluşundan bu yana gerek Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün Hedef 2021 projesi kapsamında yapılan koordinasyon çalışmaları, gerekse okul yönetimi; fedakar öğretmenler, okul aile birliği, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerinin katkıları ve özellikle de okul Dernek Başkanı, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve yönetiminin destek ve katkılarıyla olağanüstü başarılı sonuçlar alındı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Allah yolunuzu açık etsin…
    Başarılarınız daim olsun…
    Tebrikler