Samsun imsakiye: Samsun'da sahur saat kaçta? 3 Nisan Pazartesi Samsun imsakiye: Samsun'da sahur saat kaçta? 3 Nisan Pazartesi

Samsun Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu üyeleri tarafından alınan kararlar ve talepler doğrultusunda, tarımsal sulama yapan üreticilerin farklı parsellerde üretim yaptığına dikkati çekildi. Ziraat odaları, elektrik dağıtım şirketinin her parsele elektrik saati takma zorunluluğunu gerekçe gösterip üreticilere ceza kesmesine tepki gösterdi.

ÇİFTÇİ ÜRETİM YAPMAYABİLİR

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Tarımsal sulama yapan çiftçilerimize elektrik kurumu tarafından haksız cezalar kesilmiştir. Bu cezalar zaten zor şartlarda üretim yapan emekçilerimizin tamamen tarımdan uzaklaşmasına sebep olacaktır. Örneğin bir çiftçinin 3-5 parsel tarlası vardır. Her parsele ayrı ayrı abone istenmektedir ve herbirine de ayrı ayrı ceza kesilmiştir. Ayrıca üretime 5-10 yıldır ara vermiş hiçbir elektrik tüketimi olmayan aboneye de kaçak elektrik tutanağı tutulmuştur. Özelleştirilmeden önce her çiftçimiz bir abonelikle tüm tarlalarda üretim yapabiliyordu. Ancak özelleştirmeden sonra her parsele ayrı ayrı abonelik istenmektedir. Sonuç olarak usülsüz ve haksız olarak kesilen cezalar iptal edilmelidir. Bir abonelikle kendine ait olan tüm parsellerde sulama yapabilmelidir. Aksi takdirde çiftçimiz üretim yapmayacaktır "denildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.