Samsun’da yaşam zorlaştı! ‘Kaderimize terk edildik’

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da yaşam zorlaştı! ‘Kaderimize terk edildik’ Samsun’da yaşayan vatandaşların birçoğu hayat pahalılığının kendilerini etkilediğini belirterek, geçim zorluğu çektiklerini dile getirdi

 

Samsun’da gıda fiyatlarındaki artışla birlikte alım gücünün düşmesi Ramazan sofralarını da etkileyerek, en temel gıdalara erişimi zorlaştırdı. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların birçoğu yüksek fiyatlar nedeniyle geçim zorlukları yaşandığını ifade etti.

HIZIR Ana Manşet

HER GÜN ARTIYOR

Hızır ÖZDEN: Fiyatlar her geçen gün artıyor. Birden bire de artmıyor. 30 liralık zeytinyağı 60 liraya çıkarken azar azar yapılan zamlarla o rakama ulaşıyor. Devlet bunu fahiş fiyattan saymıyor. Fiyatlardan inanılmaz derecede müzdaribiz. Allah bizlere kolaylık versin.

YAVUZ GUMUS Ana Manşet

ALIŞTIK ARTIK

Yavuz GÜMÜŞ: Her Ramazan ayında olduğu için alıştık artık. Çok abartıldığı kadar fiyat artışı olmasa da bu durumdan çok sıkıldık. Düzenli olarak artış yaşanıyor. Belli olmasın diye de azar azar yapıyorlar.

CENGIZ Ana Manşet

DOLAR BAHANELERİ

Cengiz ÖZKUŞ: Marketlerde 1 kilo ezine peyniri 120 lira. Saathane Meydanı’ndan ne olduğunu bilmediğim bir peynir almak zorunda kaldım. Herkes kaderine terkedildi. Her şey arz talep meselesi. Doları bahane ediyorlar ama düştüğünde fiyatlarda bir değişiklik de olmuyor.

OGUZ Ana Manşet

ZAM NORMALLEŞTİ

Oğuz ÇAĞLAYAN: Artık insanlar bu duruma alıştı. Zam artık çok normalleşti. Ülkemiz zam, vergi ve cezayla geçiniyor. 10 kişiden 8’i açız diyor. Bunu demelerine rağmen değişen hiçbir şey de olmuyor.

KENAN Ana Manşet

ALDI BAŞINI GİDİYOR

Kenan MERCAN: Fiyatlar aşırı derecede yükseldi. Geçen senenin 10 lirası 100 lira gibi oldu. Yazık bu millete, böyle bir pahalılığın olmaması gerekiyor. Fırsatçıları caydıracak uygulama yapılmıyor. Bu sebeple fiyatlar aldı başını gidiyor. Dolardan dolayı fiyatların yüksek olduğunu söylüyorlar ama inse de çıksa da fiyatlar hep artıyor.

ELIF Ana Manşet

ZORLUK ÇEKİYORUZ

Elif SARITAŞ: Pandemi dönemi başlar başlamaz fiyatlarda artış meydana geldi. Allah herkesin yardımcısı olsun. Keşke fırsatçılar olmasaydı ama her dönem yaşadığımız bir durum haline geldi. Halktan faydalanmak istiyorlar. İnsanlar alışveriş yaparken zorluk çekiyor. Denetim yapılması gerekli.

Emre ÖNCEL

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir