Büyükşehir Belediyesi'nin satış için konut-ticaret alanına çevirdiği yerin tapusunun, Atakum Belediyesi'nde olduğu ortaya çıkınca, yapılan itiraz üzerine yanlıştan dönüldü

CHP'li meclis üyesi Hasan İpek, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin konut-ticaret alanına çevirerek satmak istediği hizmet alanının, Atakum Belediyesi'ne ait olduğu ortaya çıkınca satış için yapılan imar plan değişikliği kararının anında iptal edildiğini söyledi.

Samsun Asayiş Gündemi 15 Ağustos Pazartesi Samsun Asayiş Gündemi 15 Ağustos Pazartesi

ATAKUM BELEDİYESİ'NE AİT OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

İpek, Büyükşehir Belediyesi'nin imar planını değiştirerek satmak istediği hizmet alanı ile ilgili aldığı kararı, tapunun Atakum Belediyesi'ne ait çıkması üzerine iptal ettiğini açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Hasan İpek, "Anafartalar Lisesi'nin yanında bulunan bu yer iki sene önce park alanıydı. Büyükşehir burayı meclis kararı ile hizmet alanı yaptı. Hizmet alanı yapıldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi bu yeri kendisine ait bildiği için bir ay önce bu yeri satmak amacıyla konut-ticaret alanına çevirdi. Ancak söz konusu yerin tapusu, Atakum Belediyesi'nde olduğu ortaya çıkınca, satış için yapılan imar plan değişikliği kararını anında iptal ettiler" dedi.

Haydar ÖZTÜRK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN