Samsun Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, yeni eğitim öğretim yılında okul kıyafetlerinin zamlanacağını belirterek, velilere tavsiyelerde bulundu

Samsun Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, okul kıyafeti ücretleri ile ilgili açıklamasında, "Fiyatlarda bir miktar artış olacak" dedi. Akbaş, velilerin acele etmemesi gerektiğini belirterek, piyasayı araştırmaları konusunda çağrı yaptı. 

'ACELE ETMEYİN'

Akbaş, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının 12 Eylül'de yeniden başlayacak olması nedeniyle, okul kıyafetleri ile ilgili açıklama yaptı. Okul kıyafetleri ücretlerinde artış olup olmayacağı ile ilgili bilgi veren Akbaş, "Fiyatlarda bir miktar artış olacak. Ancak bu artış afaki olmayacak. Okullardan kıyafetlerle ilgili listeler geldi. Esnafımızın okul kıyafetlerine yönelik hazırlıkları tamam. Satışlar serbest piyasaya göre yapılacağı için öğrenci velilerimizin acele etmeden, en uygun fiyatı satan yerlerı bularak ihtiyaçlarını karşılamalarını istiyoruz" dedi.

'ESNAFA ÇAĞRI'

Akbaş, açıklamasında ayrıca durumu iyi olmayan aileler için esnaftan, okul kıyafeti fiyatlarında indirim uygulaması çağrısında bulundu.

Atakum Belediyesi Başkanı Av. Cemil Deveci: "Belediyemiz ekonomik olarak yönetilebilir hale geldi" Atakum Belediyesi Başkanı Av. Cemil Deveci: "Belediyemiz ekonomik olarak yönetilebilir hale geldi"

Haydar ÖZTÜRK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.