doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Veliler Ve Öğretmenler Aşıya Koştu

samsunda-veli-öğretmenler-aşı
Daha Fazla Göster

Samsun’da Veliler Ve Öğretmenler Aşıya Koştu Samsun’da veliler ve okul servis şoförlerinin aşılanması, ikinci ve üçüncü doz aşı oranının artırılması amacıyla “Çocuklar Okula, Veliler Aşıya” kampanyası başlatıldı.

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı bağışıklığın artırılması için İl Sağlık ve İl Milli Eğitim müdürlüklerince başlatılan kampanya kapsamında, Fahrettin Ulusoy İlköğretim Okulu bahçesinde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, çocuklarını okuluna teslim eden veliler, aşı stantlarına giderek Kovid-19 aşısını oldu.

AW408515 03 Ana Manşet

İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, burada yaptığı açıklamada, dünyanın 1,5 yıldır salgınla mücadele ettiğini söyledi.

AW408515 01 Ana Manşet

Geçen yıl salgın nedeniyle okulların ve bazı iş yerlerinin kapandığını hatırlatan Oruç, “Kovid-19’un çok yoğun yaşandığı dönemlerde ister istemez okullar da kapanmak zorunda kaldı. Geldiğimiz noktada elimizde güçlü bir silahımız var; aşı. Aşıyı ne kadar çok artırabilirsek, toplumsal antikoru artırabilirsek bizim için o kadar iyi olacak.” dedi.

AW408515 06 scaled Ana Manşet

Okulların tekrar kapanmasını istemediklerini vurgulayan Oruç, “Sağlıklı eğitim olsun, okullar daha güvenli olsun diye ‘Çocuklar Okula, Veliler Aşıya’ kampanyası başlattık. Samsun’da 2-5 Eylül arasında bazı okullarımızla birlikte aşılama noktalarımız olacak. Öğretmenlerimizin, velilerimizin, servis ve kantin çalışanlarının, vatandaşlarımızın bu dönemde aşısını yaptırmasını istiyoruz. Daha güvenli okullar olmasını ve çocukların eğitiminin aksamamasını istiyoruz.” diye konuştu.

AW408515 11 scaled Ana Manşet

Öğrenciler ise velilerine çağrıda bulunarak, yüzüze eğitim için aşı olmalarını istedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir