doğa calven cemre
5s akın bilgi

Samsun’da Valilik’ten Önemli Kararlar!Maçlar Seyircili Mi Yoksa Seyircisiz Mi Oynanacak?

samsun-valılıgı-12-hazıran1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Valilik’ten Önemli Kararlar!Maçlar Seyircili Mi Yoksa Seyircisiz Mi Oynanacak? Samsun Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını açıkladı

İŞTE O AÇIKLAMA:

Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. maddesine istinaden Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif DAĞLI’nın başkanlığında 11/06/2021 tarihinde İlimizde Koronavirüs’e (Kovid-19) karşı alınacak önlemler ile ilgili gündemi görüşmek üzere toplanmıştır.

GÜNDEM:

Haziran ayında gerçekleştirilecek olan 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Ligi Müsabakaları’na katılacak takımların yönetici, sporcu, antrenör ve diğer görevlilerinin, muafiyetin nedeni ve buna bağlı olarak zamanı ve güzergâhı ile uyumlu olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlaması ve şehirlerarası seyahat kısıtlamasında muafiyet kapsamında değerlendirilmelerinin görüşülmesi.

KARARLAR:

Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 31/05/2021 tarih ve 29 sayılı kararıyla ilimiz genelinde 01 Haziran 2021 tarihinden itibaren uygulanmak üzere Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22:00-05:00 saatleri arasında; Pazar günleri ise cumartesi saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05:00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması ve bu süre ve günlerde özel araçlarla şehirlerarası seyahat kısıtlaması getirilmiştir.

Ancak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 07/06/2021 tarih ve 543311 sayılı yazısıyla Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen program gereğince, Bölgesel Amatör Lig (BAL) müsabakalarının Haziran ayı boyunca Çarşamba ve Pazar günlerinde düzenlenecek olması nedeniyle müsabakaların sokağa çıkma kısıtlamalarına denk gelen gün ve saatlerde müsabakaya katılacak takımların yönetici, sporcu, antrenör ve diğer görevlilerinin, muafiyetin nedeni ve buna bağlı olarak zamanı ve güzergâhı ile uyumlu olmak kaydıyla sokağa çıkma yasağından ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarından muaf tutulmaları talep edilmektedir.

Bu kapsamda;

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın konuyla ilgili 07/06/2021 tarih ve 543311 yazısı ekinde belirlenen program dahilinde Haziran ayı boyunca seyircisiz olarak gerçekleştirilecek 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig (BAL) Grup müsabakalarına katılacak takımların yönetici, sporcu, antrenör ve diğer görevlilerinin, muafiyetin nedeni ve buna bağlı olarak zamanı ve güzergâhı ile uyumlu olmak kaydıyla;

Müsabakaların sokağa çıkma kısıtlama sürelerine denk gelmesi durumunda sokağa çıkma kısıtlamasından,

Müsabaka programının şehirlerarası seyahati zorunlu kılması durumunda ise şehirlerarası seyahat kısıtlamasından,
muaf tutulmalarına,

Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına,

Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanun’un ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına,

Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir