doğa yataks duru
5s akın Mega Halı

Samsun’da Vali Dağlı’dan ‘Sıfır Atık’ Vurgusu

VALİ DAĞLI: "KORONA İLE MÜCADELENİN BAŞ AKTÖRÜ HEMŞİRELERİMİZ" SAMSUN'DA HEMŞİRELER GÜNÜ
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Vali Dağlı’dan ‘Sıfır Atık’ VurgusuSamsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, ‘Sıfır Atık’ bilincinin, yaşam kültürü ve davranış biçimi haline gelmesi gerektiğine dikkat çekti

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, ‘Sıfır Atık’ bilincinin yaşam kültürü ve davranış biçimi haline gelmesi gerektiğine dikkat çeken Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de uygulanmaya başlanan Sıfır Atık Projesi, sadece bir çevre duyarlılığı projesi değil, aynı zamanda gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak adına ciddi bir sorumluluktur” dedi.

samsun sifir atik Samsun

VATAN SEVGİSİNE DAHİL
Çevre yönetiminin dünya genelinde büyük bir sorun haline geldiği bir dönemde, mümkün olduğunca en az çöp üretilmesi ve üretilen çöplerin de kaynağında ayrıştırılmasının büyük önem arz ettiğini kaydeden Vali Dağlı, “Bu konuda hem bireylere, hem belediyelere ve diğer tüm kurumlarımıza büyük sorumluluklar düşmektedir. Atıklar aynı zamanda birer enerji kaynağıdır. Dolayısıyla bizler tüketimle ortaya çıkan bu atıkları yeniden üretime dönüştürmeliyiz. Sıfır atık kültürünü yaygınlaştırarak ve hep birlikte gayret göstererek tonlarca atığı yeniden ekonomiye kazandırabileceğimizi ve sıfır atık bilincini çocuklarımıza aşılayarak da çevremiz ve geleceğimiz için en önemli görevimizi yerine getirmiş olacağımıza inanıyorum. Doğayı korumanın, sadece tedbirlerle değil bilinçli yetişen bir nesille mümkün olacağını ve bunun da vatan sevgisine dahil olduğunu unutmayalım.” dedi.

SAYI YÜKSELDİ
Sıfır Atık Projesi kapsamında Samsun geneline yerleştirilen kumbara sayısının 2 bin 431’e, konteyner sayısının ise 6 bin 334’e ulaştığını kaydetti.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir