doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Vali Dağlı Lösemili Minikleri Sevindirdi

Samsun'da-Vali-Dağlı-Lösemili-Minikleri-Sevindirdi
Daha Fazla Göster

Samsun’da Vali Dağlı Lösemili Minikleri Sevindirdi Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, lösemi tedavisi gören çocukları ziyaret ederek, hediyelerle sevindirdi

Samsun Valisi Doöç Dr. Zülkif Dağlı, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla OMÜ Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi’nde tedavi gören minikleri ziyaret ederek, hediyelerle sevindirdi ve acil şifalar diledi.

‘EN ÖNEMLİSİ MORAL’
Ülkemizde her yıl çok sayıda çocuğun yakalandığı ve erken teşhisin çok önemli olduğı lösemi hastalığına karşı herkesin dikkatli ve duyarlı olması gerektiğini ifade eden Vali Dağlı, lösemi tedavisi gören çocukların moral ve motivasyonunun yüksek tutulmasının, tedavi sürecindeki en önemli husus olduğuna dikkat çekerek, bu konuda özveri ve sevgiyle gayret gösteren sağlık çalışanlarına, ailelere ve duyarlı vatandaşlara teşekkür etti.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Vali Dağlı daha sonra, OMÜ tarafından Çocuk Hastanesi giriş katında açılan ve lösemili miniklerin eserlerinin sergilendiği ‘Sevgi İyileştirir Resim Sergisi’ni ve Kızılay işbirliğiyle düzenlenen ‘Hoş Geldin’ kermesini ziyaret ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir