Samsun'da Vahşet! Samsun'un Atakum İlçesi'nde bir atın boynuna ip bağladıktan sonra araçla yerlerde sürüklerek öldürüldüğü iddia edildi.

Samsun'un Atakum İlçesinde Çakırlar Korosu At Binicilik ve Eğitim Merkezi'ndeki işletmeye ait bir at, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce aracın arkasına iple bağlanarak, yolda metrelerce sürüklendiği iddia edildi.

vahset-1.jpg

'KAÇIRMAK İSTEDİLER' İDDİASI

İddiaya göre Atakum ilçesinde İncesu Yalı Mahallesi'nde dün sabaha karşı meydana gelen olayda kimliği belirsiz kişi veya kişilerce Çakırlar Korosu At Binicilik ve Eğitimi Merkezi'ndeki at işletmesine ait olan iki attan biri boynuna urgan, diğeri de aracın kasasına bağlanarak kaçırılmak istendi.

Ancak atlarından biri metrelerde sürüklendikten sonra urganın boynuna dolanması sonucu telef oldu. Daha sonra mahalle sakinlerinin durumu fark etmesi üzerine olay emniyet güçlerine haber verildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

muhtar.jpg

"HIRSIZLIK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ"

İncesu Yalı Mahallesi Muhtarı Aslan Sinecek, yaşanan olay karşısında üzüntü duyduklarını belirterek, "Sabah saat 07.00 civarıydı. Komşumun oğlu beni aradı. Yolun üzerinde bir atın yattığını söyledi. Atların Çakırlar Korosu'ndaki atların olduğunu söyledi. Hemen atların sahiplerini aradım ve durumu anlattım. Remzi Gemicioğlu koşa koşa gelip baktı ve atların kendilerinin olduğunu söyledi. Olay yerine ben de gittim. Atları yularlarından sökmüşler birini boğazından bağladıklarını diğerini de aracın arkasına bağladıklarını düşünüyorum. Hırsızlık olduğunu düşünüyoruz bir yandan da farklı bir amaç da olabilir. Hayvan da orada boğularak ölmüş. Polisi çağırdık. İnceleme başlatıldı" dedi.

vahset-1.jpg-2.jpg-3.jpg

"HAYVAN BOĞULMUŞ"

Çakırlardaki İşletme Sahibi Remzi Gemicioğlu atların boynuna urgan dolanıp kaçırılmak istendiğini iddia ederek, "Görünen köy kılavuz istemiyor. Atın kafasına urgan dolamışlar. Araçla götürmek istemişler. Büyük ihtimalle araba bağlayıp götürürken hayvanı boğulmuş. Olduğu yerde bırakıp kaçmışlar. İkisini birden kaçırmaya çalışmışlar. Büyük atım ölmüş. Çok üzgünüm" diye konuştu.

vahset-1.jpg-2.jpg-3.jpg-4.jpg

"ÇOK ÜZGÜNÜM"

Zafer Demircioğlu ise "Ölen at 13 yaşında adı Darling. Diğeri de 17 yaşında tendi. Çok üzüldüm. Polise şikayet ettik. Bir an önce suçlu suçluların bulunmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Dilber BAHADIR 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

vahset-1.jpg-2.jpg