İlkadım ilçesi Kaptanağa Sokak üzerinde bulunan pasajdaki ayakkabı tamircilerinde işler yolunda. Hem ayakkabı fiyatlarının artması hem de kış mevsimi nedeniyle tamircilerde yoğunluk hakim. İşlerinin çok iyi olduğunu belirten esnaf, tamir için bırakılan bazı ayakkabıların unutulduğunu, 1 yıl alınmayan ayakkabıyı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını söyledi.

AW798719_06

Tekkeköy'e alternatif bulvar: Trafiği rahatlatacak Tekkeköy'e alternatif bulvar: Trafiği rahatlatacak

"HER YIL 50 ÇİFT AYAKKABI UNUTULUYOR"

50 yıldır ayakkabı tamir işi yapan 64 yaşındaki Hamit Özsüleyman, “İşlerimiz çok iyi durumda. Şu anda mevsimden dolayı ve bir de pahalılıktan dolayı bir yoğunluk yaşıyoruz. Genelde ayakkabıların taban değişimlerini yapıyoruz. Su geçirmemesi için bu işleme talep geliyor. Ayakkabıları unutulanlar oluyor. Her yıl ortalama 50 çift ayakkabı unutuluyor. Biz bunlar belediyelere, muhtarlara göndererek bir şekilde değerlendiriyoruz” dedi.

AW798719_07

"KIŞIN İŞLER DAHA YOĞUN"

Ayakkabı tamir ustası Ercan Babuşcu ise, "Fiyat artışlarından dolayı tamire yoğunluk arttı. Bizde de fiyatlar yükseldi ama ayakkabı fiyatları yükseldiği için tamire daha çok ilgi var. Her çeşit ayakkabı geliyor. Kışın tabii işler çok daha yoğun oluyor. Fiyatlar işe göre değişiyor. Tamir işlemi yapılan işe göre 30 ile 200 TL arasında değişiyor. Ayakkabılarını çok fazla unutan oluyor" diye konuştu.

AW798719_03

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.