doğa calven cemre
       
5s akın bilgi

Samsun’da Ücretsiz Olarak Başladı!

WhatsApp Image 2021-06-07 at 13.09.06
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Ücretsiz Olarak Başladı! Samsun’un Salıpazarı İlçesinde ücretsiz “Yaz Spor Okulları” kayıtları başladı. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül bugünden itibaren öncelikli olarak Futbol, Basketbol, Boks ve atletizm branşları için ücretsiz olarak spor okullarının açılacağını söyledi

WhatsApp Image 2021 06 07 at 13.09.07 Samsunspor

SAYI ARTABİLİR

‘Bu yaz mutlaka spora başlamalısın’ sloganı ile Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü, Salıpazarı Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi koordinasyonunda açılacak olan “Yaz Spor Okulları” başvuru ve kayıt işlemleri başladı. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Pazartesi gününden itibaren öncelikli olarak Futbol, Basketbol, Boks ve atletizm branşları için ücretsiz olarak spor okullarının açılacağını söyledi. “Pandemi şartları ve talebe göre de spor branş sayısı artabilir” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 06 07 at 13.09.07 1 Samsunspor

AMAÇ ÇOCUKLAR

Spor okulları çocuklarımızın erken yaşta sporla tanışmalarını sağlayacağını belirten Başkan Akgül, “Fiziksel ve zihinsel gelişimlerine yardımcı olmayı, sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Spor okulları, çocuklarımızın sosyalleşmesini, iletişim becerilerini geliştirmesini ve kendine güven duygusu kazanmasını açısından önemlidir” dedi.

KURSLARA DEVAM

Ayrıca Başkan Akgül, Fiziki Yeterlilik Sınavı ile öğrenci alan Milli Savunma Üniversitesi Sınavları, Beden Eğitimi Öğretmenliği Sınavı, Spor Lisesi Sınavı, Polis Meslek Eğitim Merkezleri Sınavları, Polis Meslek Yüksekokulu Sınavları için de başvuran adaylara ücretsiz olarak hizmet verilmeye devam edilecek. Tüm gençleri ve sporcuları imkânları değerlendirmek üzere spor tesislerine beklediklerini belirtti.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir