doğa calven cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da ‘Toplu Sözleşme’ Öfkesi

samsun-kesk-eylmei-1708
Daha Fazla Göster

Samsun’da ‘Toplu Sözleşme’ Öfkesi Memur ve memur emeklilerine 2022 ve 2023 yıllarında yapılacak maaş zammının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetin sunduğu ilk teklif Samsun’da tepki ile karşılandı

Samsun’da biraraya gelen KESK’e bağlı üyeler, memur ve memur emeklilerine 2022 ve 2023 yıllarında yapılacak maaş zammı için ilk teklifi veren kamu işverenine tepki gösterdi. Teklifin kabul edilemeyeceğini belirten üyeler, hükümetin yeni bir teklif getirmesi gerektiğini dile getirdi.

WhatsApp Image 2021 08 17 at 18.41.41 1 Ana Manşet

İNSANCA YAŞAMAK İÇİN

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı sendika üyeleri, toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin basın açıklaması yaptı. İstiklal (Çiftlik) Caddesi’nde biraraya gelen üyeler “Yüzdelik Zam Değil, İnsanca Yaşanabilecek Bir Ücret İstiyoruz” pankartı taşıyıp ayrımın yapılmadığı bir maaş talep ettiklerini ifade etti.

WhatsApp Image 2021 08 17 at 18.41.42 Ana Manşet

TÜİK’İN BİLE ALTINDA

“Büyümeden sermayeye değil, emekçiye kaynak istiyoruz” diyen BES Samsun Şube Başkanı Yılmaz Tuluk, “Gerçek enflasyon rakamları esas alınmalıdır. Ücretler belirlenirken yoksulluk sınırı esas alınmalıdır. Önerilen Rakam TÜİK enflasyonunun bile altında kalmıştır! Hiç kimsenin bu teklife değer yükleme çabasına girmeye, “maaş artışlarının üzerine bir, iki puan ilave edilirse çözülür” yaklaşımı sergilemeye, kamu emekçilerinden gizli kapalı kapılar ardında pazarlıklar yürütmeye hakkı yoktur. Biz KESK olarak her zaman olduğu gibi bugün de bir emek örgütü olmanın gereğini yerine getirmek için, Kamu emekçilerinin, emekliklerin ortak hak ve çıkarlarını savunmak için üzerimize düşen sorumluluğun gereğini yerine getirmeye hazırız. Bunun için ayrım yapmaksızın hepinizi insanca yaşamaya yetecek bir ücret, güvenceli istihdam güvenli gelecek, demokratik- adil bir çalışma yaşamı, halktan yana bir kamu hizmeti, grev hakkımızın önündeki engellerin kaldırıldığı gerçek bir toplu pazarlık sistemi için tüm konfederasyonları, kamu emekçilerinin birlikte ortak mücadele etmeye, omuz omuza vermeye çağırıyoruz” diye konuştu.

Basın açıklamasına CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar ve Samsun Devrimci 78’liler Derneği Başkanı Cengiz Akşan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir