Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kapsamında duyurulan 'İlk Evim Arsa' ve 'ilk iş yerim' projesi kapsamında Samsun'da çalışma yapılacak ilçeler belli oldu. İşte o 5 ilçe

Samsun'da kural ihlali kazalara yol açtı! Samsun'da kural ihlali kazalara yol açtı!

TOKİ Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi tanıtımında konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa ve 50 bin iş yeri yapılacağını duyurdu. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kapsamında duyurulan 'İlk Evim Arsa' ve 'ilk iş yerim' projesi kapsamında Samsun'da hangi ilçelerde yapılacağı da belli oldu.

SAMSUN'DA TOKİ HANGİ İLÇELERE ARSA VE İŞ YERİ YAPACAK?

Samsun'da arsa ve iş yerlerinin yapılacağı ilçeler Alaçam, Bafra, Kavak, Ladik ve Yakakent olarak açıklandı.

İLK İŞ YERİM BAŞVURU ŞARTLARI

Üretim ve istihdama katkıda bulunmak, daha sağlıklı bir ortamda iş hayatının devamlılığını sağlamak amacıyla; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen sanayi projelerinde üretilen dükkanların, mesleğini fiilen icra eden ilgili Oda üyesi, vergi mükellefi esnaflar ile ustalık veya işyeri açma belgesi bulunan çalışanlara uygun peşinat ve ödeme koşulları ile faydalandırılması planlanmaktadır.

Başvuru şartları şu şekilde; TC Vatandaşı olmak, Projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmak veya o il sınırlarında faaliyette bulunuyor olmak, Başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak, Ustalık Belgesi, İşyeri Açma Belgesi, İlgili Oda Kayıt Belgesi, Vergi Levhası, ve e-Ticaret yapıldığına dair nace kodu v.b. bilgileri gösterir belgelerden birine sahip olmak, Kendisinin, eşinin ve 18 yaşından küçük çocukları mülkiyetinde işyeri olmaması.

ÖDEME ŞARTLARI

Başvuru bedeli : 2.000 ₺
İhale sonrası yaklaşık dükkan bedeli üzerinden %10 peşinat bedeli,
Kalan bakiye borç banka sözleşmesi sonrasında başlamak üzere 120 Ay vade (6 aylık dönemlerde Memur maaşı artış oranında artış uygulanacaktır.)

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.