Samsun’da Tam Kapanma Bayram Şekerlerini Vurdu

Samsun'da Tam Kapanma Bayram Şekerlerini Vurdu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Tam Kapanma Bayram Şekerlerini Vurdu Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala, şekerlemeler tezgahlardaki yerini alırken esnaf, tam kapanmanın gölgesinde yaşanacak bayram öncesi satışlarda bir yükselme beklemiyor.

 

Tüm Türkiye’de uygulanan ve Ramazan Bayramı’nı da kapsayacak tam kapanma sürecinde bayram şekerleri tezgahlarda az da olsa yerini almaya başladı. Samsun’da esnaf, satışlarda bir yükselme beklemese de bazı vatandaşların şekerlemelerini alarak bayrama hazırlık yaptık yaptığını dile getirdi.

seker1 Ana Manşet

ŞEKERLEMEYE RAĞBET YOK
Pandemiden önce, özellikle arife gününde bayram şekeleri tezgahlara serilir, vatandaşların en fazla rağbet gösterdiği ürünler arasında yer alırdı. Geçen seneden itibaren salgının gölgesinde yaşanan bayram nedeniyle vatandaşlar artık eskisi gibi çikolata ve şekerlere ilgi göstermiyor. Samsun’da şekerleme satıcısı Sacide Çoruh, bu sene işlerin geçen seneye oranla daha da düştüğünü, tam kapanma sürecinin bu noktada etkisinin olduğunu söyledi.

seker2 Ana Manşet

DÜŞÜŞ BEKLİYORUZ
Bayram şekerleri satışlarında az da hareketlilik olduğunu belirten Çoruh, “Bu sene tam kapanma nedeniyle misafirlikler olmasa da, bayram şekeri bizim geleneğimiz olduğu için; insanlar evde dursun diyerek alışverişini yapıyor. Bu bayramda bir yoğunluk beklemiyoruz, alışverişimizi de ona göre yaptık. Geçen seneye göre çok fazla düşüş olacak ama şartlar neyse ona göre hareket etmeliyiz. Fiyatlarda geçen seneye oranla çok değişiklik olmamakla birlikte 5-10 lira gibi bir fiyat farkı var” dedi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir