doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Tabiplerden Sağlık Bakanlığı’na Çağrı: “Acilen Düzenleme Yapılmalı”

samsunda-tabiplerden-saglik-bakanligina-cagri-1211
Daha Fazla Göster

Samsun’da Tabiplerden Sağlık Bakanlığı’na Çağrı: “Acilen Düzenleme Yapılmalı” Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, “Çalışma koşullarımızda iyileştirme, güvenli ve sağlıklı çalışma alanları istiyoruz” diyerek, Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu

Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, pandeminin yıkıcı etkisinin devam ettiğini belirterek, hekimlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi için Sağlık Bakanlığı’na seslendi.

WhatsApp Image 2021 11 12 at 16.39.43 Ana Manşet

‘ACİLEN DÜZENLEME YAPILMALI’

“Çöken sağlık sisteminin bedelini ödüyoruz, daha fazla bedel ödemek istemiyoruz” diyen Furtun, “Sağlık Bakanlığı çalışma alanlarımızda Kovid-19’a ilişkin gerekli önlemleri almadı. Sağlık Bakanlığı’nı bir an önce çalışma alanlarımızda düzenleme yapmaya çağırıyoruz” dedi.

İSTEKLERİ SIRALADI

Furtun sağlık çalışanlarının isteklerini şu şekilde sıraladı:

“Tüm sağlıkçılar için güvenli çalışma alanı, hastalarımız için güvenli tanı tedavi ortamlarının oluşturulmasını, önlemlerin gözden geçirilip yeniden düzenlenmesini, haftalık çalışma sürelerimizin yeniden düzenlenmesini ve azaltılmasını, şiddete ve hastalıklara karşı güvenli, sağlıklı çalışma ortamı, OHAL KHK’leriyle hukuksuzca ihraç edilen, güvenlik soruşturması gerekçe edilerek ataması yapılmayan tüm hekimlerin/kamu emekçilerinin derhal görevlerine başlatılmasını, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun etkin bir şekilde uygulanmasını istiyoruz.”

Elçin ABDİK

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir