doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Tabipler Hak Arayışında!

samsunda-tabipler-hak-arayisinda-2710
Daha Fazla Göster

Samsun’da Tabipler Hak Arayışında! Samsun’da hekimler bir araya gelerek Kovid-19 için meslek hastalığı yasası çıkarılmasını talep etti

Samsun Tabip Odası gerçekleştirdiği basın açıklamasında “Kovid-19 için meslek hastalığı yasası çıkarılmasını talep ediyoruz. Tüm sağlık çalışanlarına Türkiye’de ilk vakanın ilan edildiği 11 Mart 2020’den itibaren, pandeminin sonlandığı zamana kadar her yıla 120 gün yıpranma payı, fiili hizmet süresi zammı istiyoruz” denildi.

WhatsApp Image 2021 10 27 at 17.16.50 1 Ana Manşet

GÜNBEGÜN TÜKENİYORU

Samsun Tabipler Odası, Ondokuz Mayıs Üniversitesi 3 nolu kapısının önünde “Kovid-19 Meslek Haslığı Yasası ve Her Yıla 120 Gün Yıpranma Payı İstiyoruz” konulu basın açıklması düzenledi. Açıklamayı Samsun Tabip Odası adına Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ayşe Nuray Enseli yaptı. “Pandeminin 19 ayını geride bıraktığımız bu günlerde salgının tüm yükünü sırtlanan sağlık çalışanlarının görülmeyen değerini görünür kılmak için bir aradayız” diyen Enseli, “19 aydır ölüyoruz, 19 aydır hastalanıyoruz, 19 aydır zamanında ve etkili bir önlem almayanlar, bilime sırtını dönenler, şeffaf davranmayalar, verileri değiştirenler yüzünden günbegün tükeniyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2021 10 27 at 17.16.51 Ana Manşet

HEKİMLER YÜRÜYECEK

Enseli sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu gidişata dur demek için haklarımızı bir an önce istiyoruz. Kovid-19 için meslek hastalığı yasası çıkarılmasını talep ediyoruz. Tüm sağlık çalışanlarına Türkiye’de ilk vakanın ilan edildiği 11 Mart 2020’den itibaren, pandeminin sonlandığı zamana kadar her yıla 120 gün yıpranma payı, fiili hizmet süresi zammı istiyoruz. Her hafta ,bir talebimizi yükselttiğimiz bu süreçte 175 bin hekimin sözcüsü olarak 23 Kasım’da İstanbul’dan başlatacağımız Beyaz Yürüyüş’ün ardından 27 Kasım günü Ankara’da ülkenin dört bir yanından gelen hekimler ve sağlık emekçileri ile Beyaz Forum’da buluşacağımızı, taleplerimizin kabul edilmemesi halinde bu forumda alacağımız kararlar ile mücadelemizin büyüyeceğinden ve sonuç alıncaya kadar devam edeceğinden de kimsenin kuşkusu olmaması gerektiğini bir kere daha hatırlatıyoruz.”

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir