Samsun'un Ladik İlçesi'ne polis ekiplerinin düzenlediği kumar operasyonunda ele geçirilenler adeta şoke ederken 22 kişiye de işlem yapıldı.

Samsun'da Şok Baskın! Tavan Arasına Saklamışlar Samsun'da Ladik Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde sadece Ramazan ayında oynanan 'Borsa' adlı kumar ile ilgil polis ekiplerince operasyon düzenlendi. Opersyonda tavan arasında saklanmış elektronik oyun makinesi ile kumar makinesi ele geçirildi.

TAVAN ARASINA SAKLAMIŞLAR

Bir kahvehaneye düzenlenen baskında şüpheliler üzerinde yapılan aramada 3 bin 970 TL para, tavan arasında gizlenmiş tuşlu ve jeton kullanılarak oynatılan elektronik oyun makinesi ve kumar makinesi ele geçirildi.

AW603540_01.jpg

BANKNOTLAR HALİNDE DOLAR VE EURO ÇIKTI

Kahvehanede sahibi E.Ç.'nin ikametinde yapılan aramada ise kumardan kazanıldığı değerlendirilen 725 adet 100 TL’lik banknot, 198 adet 50 TL’lik banknot, 23 adet 200 TL’lik banknot, 5 adet 20 TL’lik banknot, 4 adet 50 euro banknot, 3 adet 100 ABD doları banknot, 1 adet 100 euro banknot, 1 adet 50 ABD doları banknot para elde edildi.

KURU SIKI TABANCA VE MERMİ DE BULUNDU

Yapılan aramada 3 tanesi uçaksavar mermisi, farklı çap ve kalibrede 23 adet fişek, 1 adet kurusıkı tabanca ve 1 adet şarjör ele geçirildi.

2 KİŞİ GÖZALTINDA 16 KİŞİYEDE PARA CEZASI

Cumhuriyet savcısından alınan talimat doğrultusunda kumar oynanmasına yer ve imkan sağlayan E.Ç. ve C.S. gözaltına alındı. Kumar oynarken yakalanan 16 kişiye ise Kabahatler Kanunu'na göre idari yaptırım uygulandı.

4 KİŞİ DE GÖZCÜLÜK YAPIYORMUŞ

Söz konusu kahvehanede kumar oynatıldığı sırada 4 kişinin içeride ve dışarda gözcülük yaptığı, sadece Ramazan ayında onandığı ileri sürülen "Borsa" adlı kumar oyunu için Samsun'un diğer ilçeleri ile civar illerden de kahveye gelenler olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan 2 kişi, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Samsun'da doktorlar iş bıraktı! "Sağlıkta şiddete hayır" Samsun'da doktorlar iş bıraktı! "Sağlıkta şiddete hayır"