Samsun’da Semt Pazarlarında Korkutan Yoğunluk! Fiyatlar Cep Yakıyor

samsunda-semt-pazarlarinda-son-durum-655a4
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Semt Pazarlarında Korkutan Yoğunluk! Fiyatlar Cep Yakıyor Samsun’da bugün 19.00 itibariyle başlayacak olan tam kapanma öncesinde vatandaşlar semt pazarlarına akın etti. Pazarlardaki  pahalılıktan şikayet eden vatandaşlar memnuniyetsizliğini dile getirdi

 

Bugün başlayan tam kapanma öncesinde vatandaşlar sebze ve meyve ihtiyaçlarını karşılamak için semt pazarlarına akın etti. Kapanma boyunca açılmayacak halk pazarlarında normalleşmeye kadar alışveriş yapamayacak vatandaşlar, evlerindeki eksik malzemeleri tamamlamaya çalıştı. Pazarcılar, halde ve pazarda fazla mal olmadığından yakınırken, vatandaşlar ise fiyatlardan memnun olmadıklarını dile getirdiler.

samsunda semt pazarlarinda son durum 655a4 Ana Manşet

30 yıldır pazarcılık yapan Serdar Çelik, “Halde mal yok. Pazarda da fazla mal yok. Pazartesi günü 3 TL olan mal şimdi 6-7 TL oldu. 100’de 100 zam var diyebiliriz. Biber, patlıcan, domates, salatalık ve birçok ürüne zam geldi. Domates 5 TL’ydi 7-8 TL. Salatalık 4 liraydı şu anda 6 lira ve 7’yi bulur. Pazar açılmadığında marketler kazanır. Vatandaşın cebinden biraz daha fazla para çıkacak. Böylece pazarcıların da kıymetini anlarlar” dedi.
Fiyatlardan memnun olmayan vatandaşlar ise şunları söylediler:

Ana Manşet

HER ŞEY ÇOK PAHALI

“Fiyatlar aldı başını gidiyor. Halimiz ne olacak? Bir de 1 gün kapanma çıktı. Limon, domates gibi sebzeler aldım. Hepsinden yarım kilo aldım.”
“Salatalık 6 TL olursa hesabını siz yapın. Fiyatlar çok pahalı. Fiyatlar geçen haftaya göre oldukça zamlandı. Ürünlerin çoğuna 5 TL’ye kadar zam gelmiş.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir